Якби не Головнокомандувач, ми б давно програли. Припиніть грати в політику – таку заяву зробив Молодший лейтенант Кабакаєв Семен. 

Два роки поспіль я критикував призначення Тарана та Хомчака. Все було заблоковано. Я кричав на всіх ефірах та особистих розмовах, що це диверсія, що це руйнування армії. Були заблоковані Стугни, Корсари, Нептун, Вільха, Богдана, розвиток ППО та багато інших проектів.

Потім президент призначив Залужного. Я не був знайомий з Валерієм Федоровичем і навіть написав скептичний пост про його призначення, за що отримав добру долю критики.

Минуло пару місяців і я побачив на сторінці ГШ повідомлення, яке було не дуже вдалим для країни. Я написав коментар і тегнув особисту сторінку Залужного. Він відреагував і сказав, що готовий вислухати всі пропозиції.

Перша зустріч з Головнокомандувачем тривала близько двох годин, він підтвердив всі мої прогнози з приводу війни й з яких напрямків буде наступ, запропонувавши після цієї розмови створити експертні ради, в яких люди будуть робити роботу, а не язиками триндіти.

За 3 місяці були розблоковані всі програми, все запустилось в роботу. Ми всі видохнули та почали працювати, бо побачили, що з’явилась людина, якій не байдуже, у якої за це все неподобство болить.

Я досі виконую всі доручення Головнокомандувача і радий служити під його керівництвом. Я вважаю, що якби не він, ми б вже давно програли.

Чому я це пишу? Все дуже просто. Я ненавиджу, коли намагаються накинути лайно на військових та командувачів. Особливо, якщо хтось у комусь відчуває конкуренцію – зазначив Кабакаєв.

Я весь цей час мовчав, бо думав, що хтось прийде в себе і це більше не повториться, але марно. Ворог відійшов тільки пару тижнів тому від Києва і ви вирішили грати в політику. Ви у своєму розумі? Ви усвідомлюєте наслідки? Тут немає ворогів, всі повинні рухатись єдиним фронтом.

Припиніть шукати крайніх та спробувати перекласти провину, бо наслідки будуть дуже погані. Не треба робити спільні фото, а потім всім казати, що все буде добре, а після цього відвертатись та плювати в спину тим, хто вас захищає.

Окрім того, ширяться чутки, що провали хочуть перекласти на керівництво ЗСУ та на головнокомандувача Залужного. Хтось почав шукати загрозу не там, де треба.

Про це заявив голова Держекологічної інспекції 2019-2020 рр., член правління ГО “Офіс навколишнього середовища” – Єгор Фірсов. 

Я досі дуже сподіваюсь, що це лише чутки. Але військові, яким я довіряю, кажуть, що це реальність, і план з дискредитації вже є.

Відверто, до 24-го лютого я взагалі глибоко не знав, хто такий Валерій Залужний, чим він безпосередньо займається. І це незважаючи на те, що я з першого дня вступив у територіальну оборону, коли загроза оточення Києва виглядала доволі реальною.

Мені вистачало контактів з Міноборони та з Офісом президента, інші військові здавалися лише виконавцями рішень, що прийняли нагорі. Але все виявилось набагато складнішим, і реальні та дієві кроки щодо оборони формуються якраз на щабель нижче.

Завдання вищого керівництва – лише підтримувати військових, забезпечувати їх усім необхідним і не заважати ЗСУ робити свою справу.

Саме тоді головнокомандувачу довелося реагувати на найскладніші виклики. Потрібно було зупинити ворога, реалізувати стратегію оборони. Зі старою зброєю, коли ворог просувався скрізь – від Чернігова до Одеси, це було майже неможливо.

Ми знаємо, що в нас не вірив ніхто, даючи нам декілька днів на капітуляцію. В успіх вірили лише воїни Збройних сил та командування. І ця віра та правильні стратегічні кроки дозволили нам успішно відбити більшість атак та нівелювати просування ворожих військ.