Україна втратила до 3 тисяч військових за час війни

Про це повідомив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CNN. 

Ще до 10 тисяч військових отримали поранення. Частина поранених у важкому стані, тому «складно сказати, як багато з них виживе».

Український президент не зміг назвати точної кількості жертв серед цивільного населення, оскільки багато з них перебувало на досі окупованій території. 

«Дуже важко говорити про мирних жителів, оскільки на півдні нашої країни заблоковані населені пункти Херсон, Бердянськ, на сході — Маріуполь, Волноваха. Ми просто не знаємо, скільки людей загинуло в тій зоні, яка заблокована», – сказав президент.

Водночас він нагадав, що незворотні втрати Росії становлять до 20 тис. осіб. Хоча офіційно росія визнала загибель лише 1351 російського військовослужбовця, ще 3825, за твердженнями Генштабу ЗС РФ станом на 25 березня, дістали поранення.

Точна кількість жертв російської агресії в Україні поки що невідома. За даними ООН станом на 15 квітня, підтверджено 1982 жертви та 2651 пораненого серед мирних жителів, але в ООН зазначають, що фактичні цифри набагато вищі.

У Київській області, за інформацією генпрокурорки України станом на 10 квітня, загинуло 1222 особи. В Харківській області, за інформацією поліції станом на 15 квітня, загинуло 510 мирних жителів. У Донецькій, за даними голови ОВА Павла Кириленка, загинуло 241, поранено 782 осіб (без урахування Маріуполя та Волновахи).

За інформацією влади Маріуполя станом на 12 квітня, у місті загинули понад 10 тис. мирних жителів. Радник мера міста Петро Андрющенко припускає, що загинути могли майже 20 тис. містян.

За даними Офісу генпрокурора станом на ранок 15 квітня, загинуло 198 дітей, 355 поранено.

Зауважимо, зараз одним із найголовніших напрямків ворога залишається Ізюм, що на Харківщині. Там ворог зосередив до 22-х батальйонних тактичних груп.

Радник глави ОП Олексій Арестович зазначив, що зараз на Ізюмському напрямку зосереджено близько 15 тисяч російських військових. На інших ворог зосередив по 3-4 тисячі окупантів.

Загалом у “страшному” наступі повинні взяти участь 35 тисяч. Це максимум, і це на усіх напрямках. У порівнянні з початком війни – це ніщо. Тому завдання стають скромнішими з кожним днем, і цілі війни теж скромнішають,
– додав Арестович.

Радник голови Офісу президента упевнений, що основний задум російських військових на Сході щодня стає меншим за раніше запланований.

Про це Арестович сказав у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним.

Водночас, радник голови ОП зазначає,  що українська армія не розслаблюється та готова до будь-якого розвитку подій.

“Вони мали зробити “малі кліщі” від Мар’янки до Добропілля, а потім туди ж – зверху від Ізюма. А “великі кліщі” — за межами Донецької та Запорізької областей, аж на Павлоград. Вже ніяких “кліщів” немає, я так розумію, основний задум у них досить скромний і полягає він у наступному: дійдемо до Краматорська та Слов’янська, влаштуємо бійку за них і десь, можливо, там спереду підріжемо зону ООС та оточимо Краматорськ, Слов’янськ… Це все. “Великих кліщів” не виходить , і вже ніхто про них не мріє, і це видно за обрисами бойових порядків, може бути кілька відволікаючих ударів в інших напрямках, але без серйозного військового значення, аби ми не перекидали війська там”, – зазначив Арестович.