Найближчі дні будуть вирішальними у наступальній операції російських військ на сході України.

Про це заявив депутат від “Слуги народу” Федір Веніславський в ефірі національного телемарафону.

“Ми знаходимося на переламному моменті, на зламі у цій стратегічній наступальній операції, яка зі стратегічної перетворилась у таку напівтактичну. Бо жодного стратегічного успіху ворог не має – є тактичні просування на кілька кілометрів у напрямку наших позицій, але це не дає йому жодних переваг. Тому, я думаю, найближчі дні справді будуть вирішальними. З одного боку, Путіну до Дня перемоги треба продемонструвати хоч якісь успіхи, хоч якісь досягнення на сході і на півдні”, – висловився депутат.

За його словами, на півдні росіяни намагаються вийти на адміністративну межу Херсонської області, будувати наступ на Миколаїв, на Кривий Ріг, а на східному намагається оточити угрупування “Схід”.

До слова, на думку старшого наукового співробітника американського Центру військово-морського аналізу Майкла Кофмана, якщо Росія не наважиться оголосити загальну мобілізацію, битва на Донбасі — незалежно від її результату — стане, ймовірно, останнім великим наступом для армії РФ у повномасштабній війні з Україною.

Експерт переконаний, що сценарій наступу РФ на Донбасі виглядає ризикованим для неї. Він констатує, що росіяни намагаються наступати на Слов’янськ із боку Ізюму, чинячи тиск на українські сили під Сєверодонецьком і намагаючись просунутися на південний захід від Ізюму, щоб хоча б частково оточити позиції ЗСУ у північній частині Донбасу.

«Це ризикована операція. Українські сили посилюються навколо Харкова і завдають атак, щоб поставити під загрозу російські наземні комунікації для цього наступу. Навіть якщо російські сили досягнуть значних успіхів, згодом їм доведеться утримувати територію під тиском, і вони будуть уразливими».

Крім того, він зазначає, що результат битви за Донбас не очевидний, багато що залежить від ініціатив України. Кофман нагадує, що для оголошення контролю над Донбасом, окупантам, ймовірно, доведеться захопити Сєвєродонецьк у Луганській області та Слов’янськ із Краматорськом — у Донецькій. «Це може призвести до затяжних і затратних боїв у міській місцевості», — зазначає експерт. А констатуючи перспективу вичерпання сил РФ для подальших повномасштабних наступів, Кофман пише:

«Чи означає це патову ситуацію? Не обов’язково. Україна має свої варіанти наступу. Росія ж може спробувати зосередити сили на контролі над утримуваними територіями і чинити тиск на українську сторону за допомогою блокади. Занадто рано передбачати, якою може бути наступна фаза [війни], і це залежить від того, що вирішить зробити Україна».