Американська влада не залишалася осторонь проблем, з якими зіштовхнулися українці протягом останніх тижнів – США виділили 1,2 мільйона доларів офіційному Києву на подолання наслідків пандемії коронавірусу. За попередніми даними, ці кошти підуть на медичну та гуманітарну допомогу. Про це інформує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

“Уряд Сполучених Штатів виділив медичну та гуманітарну допомогу вартістю 1,2 мільйона доларів, щоб обмежити поширення COVID-19 в Україні”, — сказано в повідомленні.

Окрім того, вказано, що кошти надаватимуть через USAID Global Health і OFDA.В агентстві підкреслили, що завдяки цьому рішенню США Україна зможе попередити й обмежити випадки інфікування у медзакладах та підготувати лабораторну мережу до широкомасштабного тестування на коронавірус. Також з’являється можливість забезпечити проведення кампаній, які інформуватимуть українців про те, як запобігти розповсюдженню вірусу COVID-19.Що важливо розуміти, 31 березня американський лідер Дональд Трамп після завершення переговорів з російським колегою Володимиром Путіним виступив з несподівано заявою. Президент США підкреслив, що Штати отримали допомогу від різних країн для боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19, включно з допомогою з Китаю та Росії. Очільник Білого дому наголосив, що РФ направила до США великий літак допомоги.

“Китай надіслав нам дещо, і це надзвичайно. Росія надіслала нам дуже-дуже великий літак з речима, медичним обладнанняя, і це було дуже мило”, — заявив Дональд Трамп.

Як повідомлялося раніше, лідерам ЄС нарешті вдалося домовитися — після тривалих дискусій та суперечок вони узгодили план порятунку економіки членів блоку. Вказано, що Європарламент вже одобрив екстрені пропозиції щодо допомоги людям та бізнесу на тлі пандемії коронавірусу.