Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори із Федеральним міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, яка вдруге відвідує Україну з візитом.

Міністри вийшли на проєкт рішення щодо постачання озброєнь нашій країні, тепер наступний крок має зробити німецький уряд.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільній з очільницею МЗС Німеччини Анналеною Бербок пресконференції в Києві.

«Що стосується питання зброї, то, безумовно, ми про це говорили… Але дуже важливо, що сьогодні ми говорили – скажу дипломатично – не лише про те, що Німеччина не може зробити з тих чи інших причин, але і про те, що Німеччина може зробити і те, що вона має намір зробити для підтримки України конкретно у сфері оборони і безпеки», – сказав Кулеба.

Він додав, що це була відверта розмова, і в української та німецької сторін дійсно у цьому питанні позиції відрізняються.

«Але наша задача з Анналеною (Бербок) полягає не в тому, щоб сваритися, а в тому, щоб шукати точки дотику і рішення. Я думаю, що сьогодні ми знайшли і точки дотику, і проєкт рішення. Тепер чекатимемо на крок німецького уряду», – зазначив глава української дипломатії.

Окрім того, глави української та німецької дипломатій детально обговорили кроки задля активізації політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

Співрозмовники приділили особливу увагу втіленню комплексного пакету стримування РФ від нової хвилі агресії проти України, зокрема введення проти Росії потужних економічних санкцій. Анналена Бербок підтвердила, що Берлін готовий до ціни санкцій для самої ФРН: «Ми готові понести високу економічну ціну, адже йдеться про безпеку України».

Зазначимо, що переговори Анналени Бербок із президентом України Володимиром Зеленським не відбулись. Про дату перемовин повідомили ще у січні, проте в останній момент стало відомо про їх скасування.

Анналена Бербок заявила, що перемовини не відбулись через розбіжність у графіках політиків, проте в CNN озвучили дещо іншу причину.

Відмова від поставок Україні зброї та небажання відмовитися від проекту “Північний потік – 2” Німеччиною спричинили скасування зустрічі між Зеленським та Бербок.

Напередодні журналіст CNN Джейк Таппер на своїй сторінці в Twitter, посилаючись на джерела, близькі до “українського уряду”, повідомив, що зустріч Зеленського з Бербок була скасована через відмову Берліна постачати Києву зброю та небажання повністю відмовитися від проекту “Північний потік – 2 “.

Джерело повідомляє, що Німеччина нібито відмовилася заморозити трубопровід “Північний Потік -2” навіть у разі вторгнення Росії до України.

Таппер пише, як Зеленський був незадоволений тим, що Німеччина, чи не єдина європейська країна, яка відмовляється постачати в Україну зброю. Журналіст пише, що в Україні багато політиків розглядають Німеччину як союзника Росії, а як приклад наводять позицію ексканцлера ФРН Шредера.

Вчора, 7 лютого, після спілкування з Дмитром Кулебою глава МЗС Німеччина заявила, що не зустрічатиметься із Зеленським, оскільки на зустріч не прибув голова МЗС Франції.

Глава МЗС України заявив, що він розуміє позицію Німеччини та просив не будувати якусь конспірологію навколо скасування зустрічі Бербок та Зеленського.

Проте, не зважаючи на подібну дивну поведінку, Бербок пообіцяла Україні збільшити фінансову підтримку.

Німеччина й надалі не планує забезпечувати Україну озброєннями, але готова збільшити фінансову та гуманітарну підтримку держави.

«Ми посилюємо співробітництво в галузі кіберзахисту. Наприкінці цього місяця до Києва прибуде посол ФРН з питань кібербезпеки. Ми хочемо якомога скоріше запустити консультації в цій галузі. Німеччина є найбільшим гуманітарним донором України. Ми вже надали Києву фінансовий кредит та обіцяємо подальшу фінансову та не тільки фінансову допомогу. Серед конкретних проєктів – підтримка освітянських програм і підтримка тимчасово переміщених осіб в Україні», – прокоментувала Бербок.

Сказала Бербок також про допомогу в облаштуванні за допомогою Німеччини військового госпіталю, який відвідає у рамках візиту.