Соцмережу обурив пост про "українську звичку".

Автор проекту та книги "В поіка Made in Ukraine" Юлія Савостіна заявила, що на ярмарках та інших заходах, організацією яких вона займається, 20-30% декору та інвентарю розкрадається відвідувачами.

Про це журналістка і блогер написала на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Корупція. інфо

"Третій рік я займаюся святами/заходами на вулиці. І головне, неприємне і шокуюче відкриття – це звичка наших людей що-небудь "взяти, потягти, привласнити, вкрасти" і тд.

В середньому 20-30% інвентарю/декору на будь-якому святі розкрадають відвідувачі (а був один випадок, коли обладнання "випадково" присвоїв підрядник. Був випадок, коли дві бабусі вночі намагалися забрати сіно з фотозони).

Крадуть всі – і дівчата з дорогими сумками, і студенти-хіпстери, і бабусі, і добре одягнені бабусі з онуками, чоловіки і жінки, рідше – діти. Відсоток вкраденого залежить головним чином від того, на чому сфокусована охорона. Але менше 20 буває рідко.

Слова і робота зі свідомістю не допомагають. Багато разів у відповідь на наше "будь ласка, не крадіть декор з ялинок, не забирайте вази з фотозони, це ж для всіх, завтра, після вас, сюди теж прийдуть люди і діти" ми чуємо "це нічиє, поставлено для нас, людей, значить, можу брати". Розумієте???? Нічиє, для людей, я можу забрати собі!!!

Сьогодні вночі наша охорона 4 рази ловила маленьких домашніх декораторів, що знімають іграшки з ялинок. Одного ловила вже втретє. Пообіцяла, що наступного разу накостилять.

Сьогодні в фотозоні "вертеп" приїде нова фігурка Ісусик, яка теж комусь знадобилася в будинку. І ми доважили іграшок на ялинки. І що б мені не говорили і не писали, я ніколи не звикну до того, що якимось дивним чином підійти і взяти не своє – це щоденна українська звичка.

Ось такий от ранкової наївності пост. А на ялинки приходите подивитися, вони красиві на Хрещатику стоять", – розповідає Юлія Савостіна.

screenshot2 screenshot3 screenshot4 screenshot5