і4

В Києві, на території меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" відбулися концерт "Голос героїв" та меморіально-мистецька акції "Перша хвилина миру". Новину передає Корупція.інфо

На заходи були запрошені ветерани Другої світової війни, в тому числі Червоної Армії та Української Повстанської Армії, а також військові – учасники АТО.

Перед присутніми виступив президент України Петро Порошенко.

На початку виступу президент звернув увагу присутніх на монумент "Батьківщина-мати", який відомий руфер Мустанг прикрасив вінком із червоних маків.

Глава держави наголосив, що червоні з чорним маки, які є міжнародним символом пам'яті про загиблих у війнах, сьогодні стали й українським символом пам'яті.

"Червоні з чорним маки – біля серця кожного з нас, тут присутніх. І завтра наша країна і ми з вами традиційно святкуватимемо День перемоги над нацизмом, бо ми є народ-переможець", – цитує президента прес-служба.

Порошенко зазначив, що сьогодні Україна вперше в європейському форматі відзначає День пам'яті і примирення і "дивиться на власну історію, нарешті, своїми очима, а не крізь московські окуляри".

Він підкреслив, що протягом довгих шести років Другої світової війни сотні мільйонів людей в десятках країнах мріяли про першу хвилину миру, яка настала 8 травня рівно 70 років тому. "Про таку хвилину мріємо і ми з вами. Вона настане, в Україні знову запанує мир. Я обіцяю робити для цього все можливе. І неможливе теж робитиму. Не маю сумніву, що ми переможемо, адже захищаємо свою рідну українську землю. І Донбас буде звільнено від окупантів. І Крим буде звільнено", – сказав глава держави.

Президент наголосив, що ніхто не має права монополізувати перемогу над нацизмом і використовувати її для своєї імперської політики, тим більше по відношенню до України. "Перемога 1945-го – спільний здобуток всього прогресивного людства, антигітлерівської коаліції та народів колишнього Радянського Союзу", – сказав Порошенко.

О 23:01 було оголошено "Першу хвилину миру" і запалено чашу з вічним вогнем. Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих. Після цього в небо запустили кульки зі світодіодами – "Маки пам'яті", пролунав гімн ЄС "Ода радості".