Стало відомо про раптову смерть відомого британського рок-музиканта.

Йому було 63 роки. За попередньою інформацією, причиною смерті став інфаркт.

Піт Шеллі був лідером групи Buzzcocks, яка по праву вважається однією з перших панк-груп.

Пітер Кемпбелл Макніш (справжнє ім'я музиканта) народився в місті Лі, розташованому недалеко від Манчестера, 17 квітня 1955 року. Після школи йому вдалося вступити до Болтонського технологічний інститут (нині – Болтонського університет). Там він познайомився з Говардом Девото, і два приятеля створили групу Buzzcocks після того, як побували в Лондоні на концерті панк-групи Sex Pistols. Уже в 1976 році Buzzcocks виступали на розігріві у Sex Pistols в Манчестері.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Свій перший альбом група випустила в 1978 році. Він називався Another Music in a Different Kitchen ( «Інша музика в інший кухні»). Диск включав в себе кілька пісень, які стали хітами, наприклад, I Do not Mind. А ось композицію Orgasm Addict заборонили крутити радіостанціям через занадто відвертого тексту. Її стали додавати в альбом при більш пізніх перевиданнях.

Девото до моменту виходу дебютного студійного диска покинув групу. Макніш, який взяв собі псевдонім Шеллі в честь знаменитого британського поета Персі Шеллі, став лідером і солістом Buzzcocks. Два наступних альбом – Love Bites і A Different Kind of Tension- користувалися великим успіхом. Але склад групи постійно змінювався. В результаті вона розпалася в 1979 році.

Шеллі зайнявся сольними проектами. У 1993 році він знову зібрав Buzzcocks. Група записала ще шість студійних альбомів, останній з яких вийшов в 2014 році і називався The Way.

Найвідомішою піснею Піта Шеллі стала композиція Ever Fallen in Love. Він перезаписав свій хіт в 2005 році разом з безліччю суперзірок. У їх число увійшли Елтон Джон, Роберт Плант, Девід Гілмор, Роджер Долтрі, Пітер Хук.

Останні роки життя Піт Шеллі жив в Естонії. Про смерть музиканта повідомив в Facebook його рідний брат Гері Макніш.