Вибух пролунав близько опівночі у четвер, 14 липня. У багажнику "Мерседеса" на трасі Самбір-Дрогобич у Львівській області здетонувала заготівля саморобного вибухового пристрою, убивши чотирьох людей. Перед цим водій завів автомобіль в ліс, де все четверо вийшли з машини і зупинилися поруч з багажником.

Як розповів "КП" в Україні "начальник Самбірського відділу поліції ГУ НП у Львівській області Василь Страшівскій, на місці виявили деталі для виготовлення вибухівки – металеву трубу довжиною близько метра, тротил і детонатор, передає Корупція.Інфо.

24186270

Мабуть, вибух пролунав після поштовху або випадкового удару, коли з вмістом багажника "працювали" загиблі. Правоохоронці підозрюють, що вони могли застосувати вже готове вибуховий пристрій десь у Львові чи області. Це є однією з версій, але істину встановить слідство і суд. Сказати, куди саме вони прямували, складно – машину водій зупинив в лісі, недалеко від перехрестя доріг.
 
– Є вибухівка, яка спрацьовує після легкого удару, мабуть, вони не розрахували – пересували її, може, штовхнули, – розповіли "КП" в Україні "правоохоронці. – Те, що перед вибухом вони як раз працювали з цими деталями, вже встановлено – це видно по тілесних ушкодженнях.

 

24186271
Один із загиблих – Євген Кириленко з Києва, помер в лікарні через добу. Позивний – "Пумба", був бійцем батальйону "Торнадо", спортсмен, чемпіон з бойових мистецтв. 18-річний Артем Вільчинський, боєць того ж батальйону (позивний – "Марік") загинув відразу. Попередньо, Євгенія поховають в Києві в неділю, Артема – в той же вечір в селищі Каменськ біля Маріуполя.

24186272
 – Хлопці продовжували створювати по містах філії громадської організації "Торнадо", – відзначили в ГО "Торнадо". – Гинуть ті, хто йде свідками на суд на стороні бійців. Марік воював на сході, але загинув на мирній території.
Правда, правоохоронці сумніваються, що ця четвірка опинилася у Львівській області з мирною метою. Причетність загиблих з Києва та Маріуполя до бойових дій на сході встановлюється – в машині знайшли візитки і посвідчення учасників АТО, але офіційних підтверджень немає. Жителі Львова та Самбора місцевим невідомі. Ким вони були і яку роль відігравали в цій четвірці, встановлюється.