Від сьогодні, 29 серпня, набули чинності нові правила виїзду дітей за кордон без згоди одного з батьків.

Згідно з новими правилами, батько, який вивозить дитину, повинен оповістити про поїздку другого з батьків рекомендованим листом. У листі повинна бути зазначена мета поїздки, місце і тривалість.

Якщо немає нотаріально завіреної згоди батька, а при розлученні питання про визначення місця проживання дитини не вирішувалося, єдиний варіант – звернутися до органів опіки та піклування або до суду для отримання рішення про визначення місця проживання дитини.

У разі, коли один з батьків відмовляється давати згоду на виїзд дитини за кордон строком понад місяць, але при цьому справно виконує батьківські обов'язки, можна отримати одноразовий тимчасовий дозвіл на виїзд неповнолітньої дитини за межі України без згоди та супроводу батька. Для цього потрібно звернутися до суду.

Вивезти дитину може тільки мати або батько, який не перешкоджає іншому батькові бачитися з малюком і брати участь у її вихованні.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

За умисне порушення місячного терміну встановлена адміністративна відповідальність – штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів (1700-3400 грн). Крім цього, такий батько на рік позбудеться права виїжджати за кордон з дитиною.

Як відомо, ще 3 липня 2018 року Верховна Рада ухвалила низку законів, які були спрямовані на захист прав дітей. Пакет документів розробило Міністерство юстиції в рамках ініціативи "Чужих дітей не буває". У цьому проекті не тільки приділяється багато уваги правам дітей, а й серйозно посилилася відповідальність за несплату аліментів.

Нагадаємо, раніше в матеріалі "З дитиною за кордон: що потрібно знати батькам про нові правила" сайт "Сегодня" докладно пояснив, що потрібно знати про нову процедуру, як змінилися правила і вимоги, і які документи потрібні для виїзду.