Олександр Дубинський представив нові докази того, що керівники НБУ користуються злочинними схемами для заволодіння багатомільйонними сумами. Він навів приклад використання грошей вкладників для фінансування власного бізнесу.

Повідомляє портал «АНТИКОР» з посиланням на ЗМІ, передає Корупція Інфо

Журналіст Олександр Дубинський розкрив багатомільйонну схему правої руки глави НБУ Катерини Рожкової. Сьогодні, 12 грудня, на своїй сторінці в соцмережі журналіст заявив, що нещодавно Андрій Рожок, голова правління Промінвестбанку, якого також пов'язують особисті стосунки з Катериною Рожкової, продав з балансу банку $30 млн кредит.

За словами Дубинського, кредит, який був виданий кредитної організацією під заставу одеського готелю «Брістоль», був проданий в 5 разів дешевше. Журналіст нагадав, що готель належить бізнесменові Борису Кауфману, який є співвласником «Платинум Банку», де пані Рожкова раніше обіймала посаду голови правління. Так, кредит викупила компанія «Бизнесфинанс», яка знаходиться під контролем Кауфмана і його партнерів.

«На цю компанію, судячи з матеріалів кримінальної розгляду №42016000000000885 «посадові особи «Платинум Банку» вчинили розтрату і заволоділи чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем». Тобто, простіше кажучи, вивели гроші вкладників», – пояснив журналіст.

За його словами, саме в цей період в «Платинум Банку» працювала Рожкова. Крім того, Дубинський дізнався, що на компанію «Бизнесфинанс» вивели 55 млн грн. Про це свідчать дані діагностики НБУ «Платинум Банку».

«Таким чином, можна зробити висновок, що операцію відкупу кредиту в Промінвестбанку, виданого компаніям Кауфмана, профінансували вкладники «Платинум Банку» за потурання чиновників НБУ», – зазначив журналіст.

Підсумовуючи свій пост він написав, що НБУ «бореться» з такими схемами і визнає певні банки неплатоспроможними, однак «Платинум Банк» все ж тримає на плаву.

«Це яскравий приклад вибіркового нагляду, який рано чи пізно потягне на дно і «Платинум» і Нацбанк, який покриває ці схеми», – зазначив Дубинський.