“Осучаснення” пенсій, яке уряд подає як велике досягнення, насправді практично не поліпшить матеріальне становище пенсіонерів, передає Корупція.Інфо

Популярне: Невже посадять??? Стало відомо, яке покарання загрожує сину Шуфрича за криваву ДТП, ви точно будете приголомшені

З 1 жовтня уряд планує провести так зване “осучаснення” пенсійних виплат. Втім, ця подія практично не поліпшить купівельну спроможність пенсіонерів, вважає голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Раніше прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та його колеги з уряду широко рекламували підвищення пенсій для деяких категорія пенсіонерів в рамках пенсійної реформи. Згідно з документом, приблизно 1,31 млн українців з 1 жовтня пенсії підвищать на суму до 200 грн, 1,21 млн – від 200 до 500 грн, майже 2 млн – від 500 до 1 тис. грн на місяць, 1,1 млн осіб – більш ніж 1 тис. грн.

На думку Андрія Новака, таке підвищення пенсій не зможе значно поліпшити матеріальне становище пенсіонерів.

“Підвищення настільки невелике, що воно кардинально не збільшить купівельну спроможність в умовах високої інфляції, яка зараз є”, – вважає експерт.

Нагадаємо, в останні місяці українські чиновники стали регулярно виписував собі захмарні премії і надбавки. У зарплатних відомостях чиновників з’являються премії в розмірі 100% від окладів, вони нараховують собі надбавки за інтенсивність і навіть індексують свої зарплати, чого в останні три роки ніяк не можуть зробити для пенсіонерів.