МЗС Британії не представило парламенту план “найжорсткіших санкцій” проти Росії до візиту очільниці міністерства Ліз Трасс до Москви.

Повідомляє The Guardian.

Трасс сказала депутатам, що законопроект буде внесений до 10 лютого, але нічого не було подано на розгляд парламенту, що викликало підозри серед опозиційних депутатів, що урядові юристи намагаються сформулювати широкі та безпрецедентні нові закони.

Міністерство закордонних справ підтвердило затримку.

“Наш новий закон про санкції буде підписаний міністром цього тижня і незабаром після цього буде представлений у парламенті”, – йдеться у повідомленні. “Це буде найжорсткіший режим санкцій Великої Британії проти Росії, і це означає, що ми можемо діяти узгоджено зі США та іншими партнерами” – додали в МЗС.

При цьому в роботі парламенту триває двотижнева перерва. Причини затримки з внесенням законопроєкту у міністерстві не зазначили. Виступаючи перед візитом до Москви, Ліз Трасс сказала:

“Росія не повинна сумніватися в силі нашої відповіді. Ми неодноразово говорили, що будь-яке подальше вторгнення призведе до серйозних витрат, у тому числі через узгоджений пакет санкцій. У Росії тут є вибір. Ми наполегливо заохочуємо їх до взаємодії, деескалації та вибору шляху дипломатії”.

У заяві в середу ввечері російське МЗС попередило, що британські чиновники повинні змінити свою риторику.

“Британська сторона повинна чітко усвідомлювати, що без чіткої зміни тону виступів представників британського керівництва неможлива продуктивна взаємодія ні у вирішенні двосторонніх проблем, ні у вирішенні міжнародних проблем”, – заявили у відомстві.

Нагадаємо, що Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс зустрінеться з Сергієм Лавровим у Москві 10 лютого на тлі нового раунду інтенсивної дипломатії, спрямованої на зниження напруженості поблизу кордонів України.

Після прибуття до російської столиці пізно ввечері 9 лютого Ліз Трасс написала в твітері: «Перебуваю в Москві, щоб зустрітися з міністром закордонних справ Лавровим і дати зрозуміти, що Росія має негайно вивести свої сили та поважати суверенітет України, або зазнає тяжких наслідків».

Премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон також сьогодні має відвідати Варшаву та Брюссель для консультацій із президентом Польщі Анджеєм Дудою та генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом, а канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрінеться з лідерами країн Балтії в Берліні.

Поки європейські лідери обговорюють концентрацію російських військ поблизу кордонів України, Москва і Мінськ розпочали 10-денні спільні військові навчання, під час яких приблизно 30 тисяч російських солдатів перебуватимуть у Білорусі.

Проведення навчань було схвалено президентом Росії Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком ще у грудні. Кількість військовослужбовців та одиниць техніки, що беруть участь у навчаннях, не називалася. Відомо, що Росія відправила до Білорусі дивізіони зенітно-ракетних комплексів С-400, зенітний ракетно-гарматний дивізіон «Панцир-С», багатоцільові винищувачі Су-35С та штурмовики Су-25СМ.

Саме масштабне перекидання в країну російських військ та техніки під приводом навчань спонукало Володимира Зеленського закликати Захід вдатися до превентивних санкцій проти Росії. 

За його словами, навіть якщо запровадити потужні санкції, Росія може подивитися та вирішити, що впорається з ними, оскільки має фінансові резерви. Тому важливо прямо зараз “перевірити” режим президента РФ, вважає Зеленський.

Президент наголосив, що для всього світу буде помилкою залишити Україну на самоті з російською агресією.

“Світ не буде колишнім, якщо станеться війна, і Європа точно не буде колишньою”, – сказав Зеленський.