Збройні сили України просуваються у Луганській області. Українські захисники ведуть бої за контроль траси Сватова.

Сайт Charter97.org розпитав українського військового експерта Олександра Коваленка про те, що зараз відбувається на Луганському напрямі:

– На південь від Кремінної знаходиться досить великий за своєю площею лісовий масив. Тривалий час у цьому лісі проводились операції Збройних сил України щодо зайняття позицій. На сьогоднішній день цей ліс перебуває під контролем ЗСУ. Це значною мірою ускладнює становище російських окупаційних військ у районі Кремінної.

При цьому, якщо ми говоримо про північну ділянку, це фактично траса Р-66, яка пов’язує Кремінну і Сватова. Ця траса під повним вогневим контролем української артилерії. Тобто здійснювати безпечне для російських окупантів транспортування засобів забезпечення зі Сватового до Кремінної неможливо. Зараз для них це досить ризикована витівка.

У зв’язку з цим групу військ вони намагаються забезпечити виключно через Рубіжне, Сєвєродонецьк, але знову ж таки цього недостатньо логістично, щоб зосереджені там підрозділи, що перебувають в активній обороні, забезпечити.

Загалом Кремінна опинилася в стані оперативного оточення. Коли це оперативне оточення буде повністю сформоване, то у росіян залишиться лише один варіант – відступ.

– Коли ЗСУ перейдуть до контрнаступу на Луганщині?

– Ситуація насправді складна. Насправді умови для контрнаступу в Луганській області більш комфортно сформовані, ніж за деякими іншими напрямками. Тим не менш, є один дуже важливий фактор, який поки що має серйозний вплив на успішність контрнаступу. Цим фактором є погодні умови. Зараз в Україні досить тепла зима, а ось наявність серйозних морозів була б дуже доречною.

Промерзання ґрунту має дуже серйозний вплив при таких операціях, як контрнаступ. Тому говорити про те, що може розпочатись контрнаступ без урахування даного фактора не доводиться. Це дійсно дуже серйозний фактор, оскільки техніка буквально ув’язує в грунті і успішність швидких маневрених штурмових дій сумнівна.

Адже саме така операція в Харківській області реалізовувалась за допомогою швидких маневрених штурмових груп. Проти яких, по суті, виявилося повністю безсилим найбільше в зоні бойових дій, на той момент, бронетанкове угруповання. Вважаю, що без таких можливостей швидко діяти ефективність контрнаступу буде не та.

Додамо, українські військові ведуть бої за контроль траси Сватового Луганської області. Окупанти, у свою чергу, не залишають спроб просунутися на околиці Бахмута.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Війська РФ продовжували обмежені контратаки вздовж лінії Свято-Кременна, а ЗСУ, як повідомляється, продовжували контрнаступальні операції в районі Кремінної 24 січня. Український Генштаб повідомив, що російські сили продовжують перекидати велику кількість мобілізованих військовослужбовців на передову у Луганській області.

Українські війська ведуть бої за контроль над трасою Н-26, яка веде до Сватова. ВСУ також намагаються утримати позиції в районі Новоселовського та витіснити російські війська з цього району, щоб відновити контрнаступ.

Українські війська продовжують використовувати невеликі групи, щоб зайняти позиції в лісах навколо Кремінної та вести піхотні атаки на Кремінну з півдня.

Також українські війська відбили атаки окупантів у районі самого Бахмута; в межах 22 км на північний схід від Бахмута в районі Білогорівки, Роздолівки, Села та Червоної Гори; та за 7 км на південний захід від Бахмута біля Кліщівки.