У Збройних сил України з’явилася нагода придушити російське угруповання на Херсонщині, розташоване на правобережжі Дніпра.

Таку думку висловив Радіо НВ військовий експерт Олег Жданов.

Він зазначив, що ЗСУ вже почали знищувати окупантів, судячи з останніх успішних ударів по них. Експерт уточнив, що окупантів також можуть змусити здатися в полон.

“Шляхів відходу у них немає”, – наголосив він, нагадавши про знищення мосту через Інгулець. За словами Жданова, північне та південне угруповання росіян на Херсонщині залишилися без зв’язку.

Коментуючи інформацію про те, що окупанти мінують береги Інгульця, Жданов зазначив, що ЗСУ можуть взагалі не користуватися цією річкою, а наступати північніше та південніше неї.

“Це для нас не має сенсу, якщо у нас достатньо сил на херсонському та криворізькому напрямках”, – додав експерт.

Коли передові підрозділи не можуть стримувати контрнаступальний натиск іншої сторони та не мають достатньо боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів, сил, а також не здійснюють ротацію, то їх оборона починає руйнуватися. Про це в ефірі 24 каналу розповів військово-політичний оглядач “Інформаційного спротиву” Олександр Коваленко.

Він зазначив, якщо командування не надає наказу відступати й військові залишаються на своїх позиціях, то вони можуть опинитися в полоні.

Чому? Тому що вони опиняються в оточенні. Це логічно, це раціонально, це передбачувано,
– повідомив Олександр Коваленко.

За його словами, російське командування завжди розуміло, що відбувається у Херсонській області та які в них шанси утримати цю територію. Проте вони не надали наказу своїм передовим підрозділам відступати, тікати.

“Це багато про що каже стосовно того, яке відношення у російського командування до військовослужбовців. Ми й так це знаємо, – як до м’яса”, – розповів Олександр Коваленко.

Він додав, що, якщо не буде наказу відступати від російського командування до своїх передових підрозділів, то ми будемо бачити велику кількість полонених. Також експерт не виключає ситуацій оточення окупантів.

Контрнаступ українських військ на півдні вже триває. Завдяки знищенню та вогневому контролю мостів у Херсонській області російські війська будуть відрізані.

Тоді в окупантів залишиться вибір – або варитися в цьому котлі, або заявити про черговий “акт доброї волі”.

Про це військовий експерт та офіцер Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін розповів в інтерв’ю “Радіо НВ”.

“У нас цього ранку ще одна гарна новина була: біля Антонівського мосту з’явився міст-побратим – через річку Інгулець, по якому хтось завдав точкових ударів. Міст цей менший, скромніший і слабший – його ще простіше знищити”, – зауважив експерт.

Він пояснив, у чому важливість знищення та вогневого контролю мостів.

“Антонівський і міст через річку Інгулець, який пов’язує Нову Каховку з Херсоном, відрізають Херсон і фактично блокують будь-які війська, якими б вони не були – хоч тисяча, хоч десять тисяч людей. Вони будуть відрізані. Ці незрозумілі прильоти здійснюються для того, щоб це угруповання було відрізане”, – розповів Левін.

“А коли воно буде відрізане, у них є вибір – або варитися в цьому котлі, або заявити про черговий “акт доброї волі”, – додав він.

На думку ізраїльського офіцера, в такому разі окупантам треба буде домовлятися з українським командуванням та вийти.