Уряд може зробити умови розміщення депозитів в банках більш безпечними для українців

Так, Фонд гарантування вкладів зможе підвищити гарантії за депозитами якщо будуть виконані необхідні вимоги, передає Корупція.Інфо


Про це повідомив заступник директора-розпорядника Фонду Андрій Оленчик.

Він підкреслив, що ключовим фактором, на підставі якого буде приймати рішення Фонд, в майбутньому стане питання заборгованості перед Міністерством фінансів.

“Всі говорять, що гарантії 200 тис. грн – це замало, 400 тис. – це те, що можна помацати, але найбільш переконливо виглядають гарантії на рівні 800 тис. Зараз це питання дискусії і серйозних розрахунків. На думку команди Фонду гарантування, ми могли б піти на підвищення граничної суми до 600 тис. і далі. Це матиме економічний сенс для значної кількості людей, особливо тих, які до девальвації були вкладниками 200-, а після стали вкладниками 200+”, – заявив Оленчик.

За його словами, основним стримуючим фактором є наявність 60 млрд боргів перед Мінфіном і 85 млрд грн процентної заборгованості.“Маючи таке ярмо складно буде говорити про якесь підвищення граничної суми”, – заявив він.

Популярне: "Всі приїхали висловити співчуття, а він…": Мер одного з міст вразив українців своїм вчинком на могилі воїна


При цьому Фонд почав переговори з цього питання з Міністерством фінансів. Тепер своє слово повинні сказати Нацбанк і міжнародні партнери.

Нагадаємо, народні депутати відмовилися підтримувати багатьох українських вкладників.

Верховна Рада не стала приймати за основу законопроект “Про кредитні спілки”, який передбачав введення гарантій на небанківські депозити.

Ухвалення документа в першому читанні підтримали 198 депутатів при необхідному мінімумі в 226. Водночас нардепи відмовилися відправляти законопроект на повторне перше читання або на доопрацювання його ініціаторами.