Для переобладнання і перепланування необхідний дозвіл виконавчого комітету місцевої ради. Для його отримання потрібно надати копії правовстановлюючого документа на приміщення, поверхових планів, проект переобладнання або перепланування та згоди власника, співвласників або уповноважених ними осіб. Оформляти чи ні нове свідоцтво про право власності, в якому були б зафіксовані результати перепланування – особиста справа власника, закон до цього не зобов'язує. Але експерти радять це робити у випадки істотних змін співвідношення житлових і нежитлових площ. – повідомляє Корупція.Інфо

Що потрібно "узаконювати", а що – необов'язково

До найбільш поширених перепланувань, які потрібно "узаконювати", належать об'єднання квартир на одному поверсі, або на різних поверхах, приєднання мансарди, облаштування дверних прорізів у несучих стінах, об'єднання кімнати і лоджії, встановлення кухні-ніші та інші перепланування, які пов'язані з порушенням капітальних конструкцій.

Такі перепланування можливо "узаконити" тільки шляхом отримання дозвільних документів на виконання будівельних робіт та введенням в експлуатацію. Менш істотні зміни в квартирі не потребують дозволах.

"Перепланування пов'язані з склінням балконів і лоджій, об'єднання ванної кімнати з туалетом, демонтаж вбудованих шаф, антресолей і комор, збільшення житлової площі за рахунок демонтажу некапітальних стін і використання площ коридорів та допоміжних приміщень не потрібно "узаконювати", досить замовити новий технічний паспорт, в якому буде відображена квартира з існуючою переплануванням", – говорить юрист компанії "БТІ Консалтинг" Василь Семків.