Колишній мер Києва Леонід Черновецький заявив, що в 1990-х роках він одного разу оплатив повій для вищого керівництва країни. За його словами, такими послугами за його рахунок скористалися тодішні президент України Леонід Кучма, глава МВС Юрій Кравченко, нардеп Володимир Литвин та Іван Плющ, який раніше очолював Верховну Раду.

По допомогу до ексмера тоді звернувся перший заступник міністра, якому і доручили знайти для політиків, які збираються попаритись – дівчат. 

“Знаю тих, хто на вокзалі блукає, але вони цих не хочуть, їм потрібні порядні дівчатка”, – так нібито говорив чиновник.

За словами Черновецького, заступник міністра не знав, що йому робити, а сам він був знайомий із однією колишньою повією – разом із нею він ходив до церкви. Тому колишній міський голова столиці, який тоді був банкіром, вирішив зателефонувати їй.

Жінка погодилася йому допомогти, відправила до президента та його компанії “порядних жінок” і сама поїхала з ними. Наступного дня вона прийшла до Черновецького і зажадала, щоб він доплатив їй “за кожну з дівчаток” по дві тисячі доларів, інакше її “не поважатимуть”.

За словами колишньої повії, політики нібито “просто знущалися з цих жінок”, за що вона і захотіла більший гонорар.

“Віддав я ці гроші і більше ніколи вона зі мною не розмовляла, я їй не телефонував”, – сказав Черновецький.

Відзначимо, що Володимир Литвин був ключовим гравцем в українській політиці в перші два десятиліття нинішнього століття.

З посади спічрайтера в Адміністрації президента Леоніда Кучми він дійшов спочатку до її керівника, а вже після став двічі спікером Верховної Ради України. З активної політики пішов, по суті, тільки коли перестав бути народним депутатом у 2019 році.

Путівку у велику політику, запросивши на роботу в АП, Литвину дав соратник Кучми Олександр Разумков. А сьогодні його син займає місце спікера Ради.

Варто також додати, що минулого року ЗМІ повідомили про те, що з матеріалів кримінальної справи про вбивство Георгія Гонгадзе зникли слова засудженого ексгенерала МВС Олексія Пукача про причетність до нього другого президента України Леоніда Кучми і ексголови Верховної Ради Володимира Литвина.

Про це заявила на пресконференції адвокат потерпілих Тетяна Костіна, передає УНІАН.

Вона нагадала, що до відповідальності досі не притягнуто як замовники вбивства Гонгадзе, так і замовники замаху на народного депутата II і III скликань ВР Олександра Єльяшкевича та викрадення і побиття журналіста Олексія Подольського, чиї інтереси вона представляє.

Захисник переконана, що попри те, що виконавці цих злочинів різні, всі вони “обґрунтовано пов’язані з тодішнім президентом Леонідом Кучмою”.

“Відомі всьому світу слова Пукача, що вирок суду буде йому зрозумілий, тільки коли на лаві підсудних з ним будуть сидіти Кучма і Литвин, в матеріалах справи відсутні”, – заявила адвокат.

Вона підкреслила, що ці слова навмисно не внесли у справу для того, щоб Кучма і Литвин, який в 1999-2002 роках очолював Адміністрацію президента, могли уникнути відповідальності.

Костіна звернулася до президента Володимиру Зеленському із закликом довести справу до кінця, щоб винні в замовленні цих трьох злочинів опинилися на лаві підсудних.

Засновник “Української правди” Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Мати журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У січні 2016 року суд залишив колишньому генералу МВС Олексію Пукачу довічне ув’язнення за вбивство журналіста Гонгадзе. Однак ні Пукач, ні сім’я Гонгадзе з вироком не згодні. На суді обвинувачений натякав, що мотиви для вбивства журналіста були у екс-президента Леоніда Кучми і голови його адміністрації Володимира Литвина.

Мирослава Гонгадзе зазначила, що суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка – замовників вбивства.