Рінат Ахметов вирішив продовжувати воювати із владою. Ну подивимося. Ще жоден олігарх у світі не переміг легітимну владу своєї країни, коли влада налаштована по-справжньому. Намагався Пабло Ескобар у Колумбії, але закінчилося все погано для нього, пише екс-депутат Сергій Лещенко.

Бізнесмен Рінат Ахметов заявив, що інформація Володимира Зеленського про нібито втягування його в держпереворот, – суцільна брехня.

Про це йдеться у коментарі Ахметова, який опублікувала його речниця Ганна Терехова у Facebook.

“Мене обурює поширення цієї брехні, незалежно від того, якими мотивами керується президент. Моя позиція була і буде однозначною – незалежна демократична та цілісна Україна з Кримом та моїм рідним Донбасом. Мої дії це підтверджують”, – зазначив бізнесмен.

За його словами, він захищатиме вільну Україну, вільну економіку, демократію та свободу слова.

“Як громадянин України, найбільший інвестор, платник податків і роботодавець країни і далі захищатиму вільну Україну, вільну економіку, демократію та свободу слова. І зроблю все від себе залежне, щоб авторитаризму та цензури в Україні не було”, – підсумував Рінат Ахметов.

Схоже, Ахметов прагне продовження цієї “непростої” війни. Про це свідчать останні події, що випливають з його оточення.

Зазначимо, що наприкінці своєї прес-конференції президент Володимир Зеленський пройшовся ще раз по Рінату Ахметову. Почав із того, що олігарху було легше з усіма попередніми президентами, а з ним він не зміг домовитися, бо Зеленський не хоче мати жодної частки у його бізнесі. На запитання, чи Зеленський Ахметову погрожує, президент відповів:

“Я президент України, я нікому не погрожую, я можу лише захищати. На фронті ми комусь погрожуємо? Ні, ми захищаємо згідно з присягою. Якщо хтось стріляє – стрілятимемо ми. Я захищаю суверенітет, посаду президента України. Їм важко зрозуміти хто я. Ми працюємо в іншому форматі. Я не хочу бути партнерами. Мені це не цікаво. Я просто хочу, щоби так було. Я не автократ та не диктатор. Я так розумію свою посаду.

Не треба показувати мене тим, хто я не є. Він цього хоче, або він цього не хоче, але це відбувається. Росія каже, що “нас у Криму немає”, але це сталося. І так само Рінат Леонідович може говорити: “Я не хотів, щоб на Донбас прийшла окупація”, і він може говорити ще мільйон разів про це. Але він не зміг захистити. Я не кажу, що він повинен, це його особисте життя, але так вийшло.

І коли зараз кажуть: “Ми так не робимо, це свобода слова…” Це не свобода слова, а дестабілізація всередині країни. Усі про це говорять. Усі посольства, всі лідери кажуть: “Що відбувається? Як так може бути?”. Всі зі мною говорять про цю ситуацію. Я всіх цих людей вітаю, про яких зі мною говорять із західних країн. Я їх вітаю. Вони досягли результату. Достатньо. !”

Нагадаємо, що Президент заявив, що готовий до зустрічі з бізнесменом. Однак “бігати” за ним не буде. Він повідомив, що викличе Ахметова на переговори на Банкову і послухає інформацію, якою можна поділитися, “або до відповідних органів, де він може сприймати цю інформацію”.

“Я не Янукович. Бігти я нікуди не буду. І не Порошенко – на бульдозер теж вилазить не буду. Буду в ці дні чекати всіх, хто там збирається, і з задоволенням буду працювати на Банковій. Вважаю, що його оточення втягує в цю війну. Вважаю, що це велика помилка”, – додав президент.

Зі слів Зеленського, представники України та окремі люди з РФ говорять про те, що українське суспільство буцімто готове до державного перевороту і Ахметов може включитися в процес зміни чинного президента України.

Сьогодні Зеленський зробив делікатне попередження Ахметову.

Він зазначив, що це буде його “велика помилка”. “Тому що не можна воювати проти свого народу, проти президента, який обраний народом України”, – сказав Зеленський.

Зеленський також зазначив, що, мовляв, Ахметов вже втягнутий до інформаційної війни. При цьому він сказав, що “не вірить у держперевороти” й “бігти нікуди не буде”.