Військовий експерт Роман Світан проаналізував, чи зможуть вийти окупанти на адміністративні кордони Донбасу. Про це розповів фахівець на “Фабриці новин”.
“По Донецькій області точно немає, сил і ресурсів у росіян не вистачить на Донеччині. А от по Луганській – вони ж практичні стоять на кордоні Луганської області, ми утримуємо там у районі Білогорівки частину Луганщини. Вони однозначно намагатимуться, але у них трішки не таке завдання, вони вже ці всі кордони – вони не звертають на них увагу, завдання саме вийти на річки, тобто на природні перешкоди для того, щоб використовувати як оборонний рубіж, чому вони і рухаються у бік Лимана з півночі на південь, із Куп’янська на Лиман, та зі сходу на Захід із Кремінної через Торське на Лиман рухатися”, – розповів експерт.
Фахівець додав, що таким чином росіяни намагаються вийти на найкращі оборонні рубежі. Але ЗСУ не повинні дозволити їм це зробити, хоча це буде залежати від обох армій. Адже якщо десь посунути резерви, то друга почне тиснути в цьому місці. Тому цей “танець” здійснюють обидва збройні угруповання.
Додамо, що Збройні сили України на півдні рухаються повільно, але впевнено.
Потрібно виснажити російських загарбників, щоб досягнути успіху під час контрнаступу.
Про це в ефірі національного телемарафону заявила заступниця керівника Міністерства оборони України Ганна Маляр.
За словами Маляр, росія є сильним супротивником. Окупанти зміцнили свою оборону і намагаються зупинити наступ українських військових.
«Пригадаймо Херсон. Місто не було звільнено за один день – тривалий час готувалися до цього. Вирішальний момент настає, коли ворожа сторона виснажена і формуються стратегічні позиції, де наші війська можуть найефективніше діяти», – пояснила Маляр.
Підкреслимо також, що військовим аналітикам не вдалося завчасно точно визначити темпи українського контрнаступу через непередбачувані реалії війни. Про це заявив керівник Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі.
“Справжня війна відрізняється від війни на папері. Діють живі люди та справжні машини, існують реальні мінні поля, а люди дійсно гинуть. Коли таке трапляється, підрозділам треба вповільнитися, аби вижити та просунутися далі”, – сказав Міллі.
На його переконання, те, що контрнаступ ЗСУ відбувається повільніше, ніж передбачалося, не свідчить про його невдачу.
“Вони просуваються, тож контрнаступ зовсім не є провальним. На мою думку, надто рано говорити про це”, – зазначив американський генерал.
Міллі додав, що “попереду ще багато битв”.
“Бій буде довгим, складним і кривавим, та врешті-решт ми побачимо де опиняться українці відносно росіян”, – підкреслив він.
Генерал також зауважив, що на досягнення паритету з РФ у питанні військової авіації можуть піти роки, тому найкращим способом контролювати повітряний простір у цій війні є ППО.
“Яку військову проблему потрібно вирішити за допомогою авіації? Це контроль над повітряним простором. І зробити це можна двома способами – в повітрі або з землі. Найефективніший спосіб це зробити зараз – з землі, за домомогою системи ППО. І це те, чим вони (Україна, – ред) забезпечені з початку війни й донині”, – заявив Міллі.
Він додав, що найголовніша проблема нинішнього контрнаступу – російські мінні поля, саме з ними, а не з авіацією, пов’язана більшість втрат зараз.
“Якщо ми спробуємо наздогнати російську авіацію 1 до 1 (з точки зору кількості літаків), ми говоримо про велику кількість літаків. Знадобляться роки й роки, щоб навчити пілотів, роки, щоб отримати необхідну фінансову підтримку”, – підсумував він.