У разі широкомасштабного наступу Росії на Україну або навіть атаки на Маріуполь позиція Заходу стане набагато жорсткішою.

Про це в інтерв'ю Цензор.net заявив позаштатний співробітник «Chatham House», британського дослідницького центру в сфері безпеки Джеймс Шерр, передає Корупція.Інфо


«Я думаю, в такому разі позиція західних країн різко зміниться. Я думаю, що вона зміниться, навіть якщо не буде повномасштабної агресії, але відбудеться яка-небудь велика операція з участю російських сил, замаскованих під формування сепаратистів. Скажімо, є ймовірність атаки на Маріуполь з суші і з моря, за підтримки регулярних російських частин. Але це спричинить сильний відповідь Заходу», — сказав Шерр.


Британський аналітик вважає, що Путін чудово усвідомлює ці ризики, тому не піде на такі радикальні кроки. «Я вважаю, що пан Путін це розуміє. І саме тому на такі кроки не піде», — зазначив він.


У той же час, Шерр зазначає, що в Україні дуже багато співробітників спецслужб Росії, бо Захід боїться передавати нові зразки зброї Україні, не кажучи вже про те, щоб послати сюди армію.

Аналітики американського агентства Stratfor прийшли до висновку, що в разі широкомасштабного наступу на Україну російська армія здатна за два тижні пробити коридор до Криму.

У Кремлі визнали, що санкції Заходу найбільш болісно вдарили по можливостям доступу Росії до ринків капіталу.