Сьогодні, 22 жовтня, Володимир Зеленський скликає РНБО.

Про це «Українській правді» повідомили в апараті Радбезу:

“Президент Володимир Зеленський доручив секретареві Ради національної безпеки і оборони України Олексію Данілову організувати проведення 22 жовтня 2021 року о 16.30 в м. Київ засідання РНБО України”.

Цю інформацію також «Вісті юа» підтвердив нардеп від «Батьківщини» Олексій Кучеренко. За його словами, на засіданні розглядатимуть питання додаткових закупівель газу на зиму і нестачі вугілля.

У цей же час Юлія Тимошенко продовжує розпалювати тему начебто «газової кризи», спекулюючи цією тематикою задля власних політичних рейтингів. Тепер вона вважає, що проблеми створили штучно.

«Як завжди «несподівано» для урядовців, з’ясувалося, що в країні немає достатньої кількості природного газу і вугілля для того, щоб пройти опалювальний період, – зазначила вона. – Так, ще влітку треба було закачати природний газ в наші українські газові сховища, коли він коштував у 6 разів дешевше, ніж сьогодні. Але замість 38 мільярдів кубометрів, закачали лише 18, хоча на рахунку «Нафтогазу» кошти на це були. Також, щоб забезпечити електроенергією всю країну, нам треба мати мінімум 2,5 мільйони тон вугілля на складах, а там зараз – 600 тисяч».

Голова партії «Батьківщина» вважає, що дефіцит створений свідомо і є наслідком корупційної змови, втім, за словами Юлії Тимошенко, ситуацію ще можна виправити. Якщо діяти швидко і рішуче. Цікаво, Тимошенко нарешті перестане розсипатися популізмом і почне щось робити? За стільки років у політиці?

У цей же час народний депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Ковальчук заявив, що Україна має достатньо газу для того, аби без проблем пройти опалювальний сезон 2021-2022. Про це він сказав в ефірі програми “Народ проти” на телеканалі “Україна 24”.

“Газу достатньо для того, щоб пройти цей опалювальний сезон. Будь-який громадянин України може зайти в інтернет, подивитися у записі те, що говорить президент, представник НАК “Нафтогазу Україна”, те що говорять незаангажовані експерти. Вони говорять: так, буде складно, але ми цей опалювальний сезон пройдемо”, – сказав Ковальчук.

При цьому депутат визнав, що деякі міста країни будуть змушені купувати газ за дещо вищою ціною.

“Ті, хто не встигли або не захотіли підписувати меморандум (між “Нафтогазом”, центральними і місцевими владами, про непідвищення тарифів на газ,- ред.), вони мають гіпотетичну проблему отримати вищу ціну, ніж 7,40-7,50 гривен за кубічний метр”, – додав він.

Також про це не одноразово заявляв і Володимир Зеленський. Останній раз він коментував питання газу декілька днів тому.

“Хочу всіх заспокоїти. Вважаю, багато важливих предметних, а найважливіше, своєчасних дій зробив уряд, зробила влада. На сьогодні досить газу для суспільства, досить газу для споживачів за дуже нормальними цінами порівняно з європейськими цінами”, – сказав Зеленський у коментарі телеканалу ICTV у неділю.

За словами президента, якби уряд не втрутився в ситуацію, ціна на газ досягла б 50 грн.

“Зрозумійте, зараз ми всі бачимо, що ціна вже 2 тис. доларів. Тобто ціна реальна на ринку, якби влада не втрутилася, ціна була б для людей, як мінімум, 50 грн, а так для людей від НАК “Нафтогаз” – близько 8 грн. Я думаю, що це важливий пакет на рік, який запровадили ми, ще раз хочу повторити, саме вчасно”, – зазначив Зеленський.

Президент зазначив, що опалювальний сезон – це відповідальність і центральної влади, і місцевої влади.

“Тому ми підписали меморандум, в якому є дві головні речі. НАК “Нафтогаз” і центральна влада гарантують дві речі: конкретну стабільну ціну і стабільний обсяг. Далі є технічні питання, юридичні питання та політичні питання деяких представників місцевої влади. Все це, я упевнений, буде врегульовано, в будь-якому випадку це буде нормальна ціна”, – пояснив глава держави.