Голові МВС Арсену Авакову вистачило однієї доби, щоб перетворити "бондіаду" з розшуком вбивць Олеся Бузини на цілковиту клоунаду

авак 1
Поціновувач Омара Хайяма та експертиз ДНК Арсен Аваков, схоже, остаточно підхопив комплекс міліцейського Наполеона. Особливо гостро цей синдром йому та його "молодій команді" можна було діагностувати протягом останньої доби. Цвітасті розповіді Авакова про те, як міліція проводила експертизи ДНК "з кинутого злочинцями одягу з місця злочину", схоже, мали на меті залізобетонно пояснити населенню, що докази у МВС нібито є. І не так важливо, що це не відповідає дійсності…

авак 2
Ті, хто був на засіданні суду, мали можливість пересвідчитися у тому, що обвинувачення на адресу двох молодих хлопців не мають жодних доказів, тоді як виявилося, що один з підозрюваних в цей час має залізобетонне алібі: на момент вбивства взагалі перебував у зоні АТО. І це лише один з моментів. Фактично мова йде про черговий капітальний провал. Нагадаємо, буквально два місяці тому аналогічна ситуація відбулася з Вікою Завірухою, яка на момент вбивства міліціонерів у Києві знаходилася у Вінниці.

Але для Авакова головне зробити впевнений та задоволений вигляд, написавши щось пафосне у Facebook. У аспекті роботи з соцмережами Арсен Борисович, напевне, не має конкурентів в Україні. Але віртуальний світ, у якому опинився наш міністр внутрішніх справ, схоже, вже не відпускає його у реальність. Тому й з'являються історії з жуйкою: серед зразків для досліджень, які проводили в рамках слідства у справі про вбивство Олеся Бузини була жуйка матері одного з підозрюваних. "Взяти негласно біологічні зразки дозволяє КПК – до того, що всіх здивувала жуйка мами одного з підозрюваних у вбивстві Бузини", – написав новоспечений спікер МВС Артем Шевченко у "Facebook".

авак 3
Під час засідання виявилося, що слідство вело негласне спостереження за мамою одного з підозрюваних – Медведька, яка працює працівницею дитсадка. Такого фарсу собі складно уявити: працівники міліції за вказівкою Арсена Борисовича сидять у кущах в дитсадку та фікскують випльовування жуйки… А може, все було значно складніше, можливо горезвісну жуйку виховательці, ризикуючи життям, підсунув агент під прикриттям, а потім підступно змусив жінку виплюнути зразок та непомітно підібрав цінний біологічний матеріал.

Але чомусь таких високих технологій від нашої міліції годі очікувати у інших резонансних справах, де немає дитячих садків. Чому Аваков, ставши міністром внутрішніх справ одразу після Майдану, не дослідив харкачі "беркутівців", що стояли на Інститутській, аби встановити поіменно всіх вбивць?  Адже саме у цьому випадку варто було провести експертизи ДНК і розкрити всіх причетних до вбивства Героїв Небесної сотні.

І не будемо забувати, що саме в той час, коли аваківські орли стежили за жуванням виховательки, поплічник Януковича Сергій Клюєв неквапливо збирав речі та виїжджав в рідну "ДНРію". Спецагента, який би не дав Клюєву виїхати з країни чомусь не знайшлося.

авак 4
Але повернімося до справи Бузини. Засідання суду, на якому обиралася міра запобіжного заходу, знову довела: нічого після часів тріумвірату Пшонка-Портнов-Захарченко у нашій правоохоронно-судовій системі принципово не змінилося: судді готові підписувати будь-яке клопотання прокуратури, а прокурорам в принципі все рівно, з якими доказами від МВС вони ідуть в суд: все рівно суддя ухвалить потрібне рішення.

Покази свідків – "бачив длінную машину", "бачив форд фокус", "бачив у невідомих в уках пістолєт системи наган такого-то року", "зі сторінки Антона Геращенка дізнався що вбито Олеся Бузину". До того ж – відсутність зброї, з якої вбили Бузину. І, нарешті, та сама жуйка виховательки. Залізні докази. Браво, Арсене Борисовичу…

Новину передає Корупція.Інфо з посиланням на depo.ua