Дипломат, керівник Центру досліджень Росії, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко заявив, що Джонсон ще не сказав свого слова в політиці, але новий прем’єр-міністр Великобританії, який займе місце Бориса Джонсона, продовжить політику підтримки України.

“Другого Бориса Джонсона, безумовно, не буде, він такий один. Я, до речі, дуже сподіваюся, що він не піде з політики і вирине на посаді генсека НАТО. Адже це дасть НАТО новий імпульс. В іншому випадку цей альянс перетвориться в ООН, що було б дуже сумно. Тому думаю, що Борис Джонсон ще не сказав свого слова в політиці”, – зазначив дипломат.

За словами Огризка, від наступниці Джонсона Україні не варто очікувати неприємних сюрпризів.

“Що стосується його наступника, а, скоріше, його наступниці (серед чотирьох претендентів, що залишилися є три жінки і один чоловік), то загальна лінія не зміниться. Можуть бути нюанси, але загальний підхід залишатиметься. Британія є нашим союзником і партнером, тому навряд чи ми тут можемо очікувати якихось неприємних сюрпризів”, – підсумував експерт.

Також після цього, Борис Джонсон під час свого виступу в Палаті громад в рамках години питання уряду дав кілька порад своєму наступнику або наступниці.

“Я хочу використати останні кілька секунд, пан спікер, щоб дати кілька порад моєму наступнику, ким би він чи вона не був. По-перше, тримайтеся поруч з американцями, захищайте українців, виступайте за свободу і демократію всюди”, ‒ підкреслив чиновник.

Також Джонсон радить знижувати податки і провести дерегуляцію фінансового законодавства ‒ всюди, де є шанс залучити інвестиції.

“Я люблю Міністерство фінансів, але пам’ятайте, що якби ми завжди прислухалися до нього, то ми б не побудували трасу М25 або тунель під Ла-Маншем. Зосередьтеся на дорозі попереду, але завжди не забувайте перевіряти дзеркало заднього виду. І пам’ятайте про бульбашці. Важливий не Twitter, а люди, які надіслали нас сюди”, ‒ зазначив прем’єр.

Нагадаємо, що 7 липня Борис Джонсон оголосив про свій відхід з поста лідера консерваторів і з посади прем’єр-міністра Великобританії. У своєму зверненні до преси він заявив, що продовжить виконувати обов’язки глави Консервативної партії і уряду, поки не буде обраний новою.

Також Джонсон пообіцяв, що британський уряд буде підтримувати Україну і після його відставки “так довго, як буде потрібно”.

Потім він терміново подзвонив Зеленському після своєї відставки, наш президент подякував Джонсону за підтримку України з перших днів повномасштабної російської агресії, а також за лідерство у відстоюванні інтересів нашої країни на міжнародній арені.

“Всі ми з сумом сприйняли цю новину. Не тільки я, але і все українське суспільство, яке вам дуже симпатизує. Весь мій офіс і всі українці вдячні вам за допомогу. Ми не сумніваємося, що підтримка Великобританії збережеться, але ваше особисте лідерство і харизма робили її особливою”, – сказав Зеленський.

Також Зеленський і Джонсон обговорили поточний стан і перспективи українсько-британського співробітництва.

Зокрема, вони приділили увагу питанню політичної підтримки України, а також розблокуванню експорту продовольства з українських портів. Джонсон зазначив, що продовжить співпрацювати з партнерами, щоб спробувати припинити зернову блокаду в найближчі тижні.

Прем’єрміністр завершив розмову схваленням Зеленського, сказавши: “Ти герой, тебе всі люблять”.