21260

Журналісти польської радіостанції RMF FM опублікували запис звуку з кабіни президентського літака Ту-154М, в результаті краху якого загинули президент Лех Качинський, його дружина Марія Качинська, відомі польські політики і майже все вище військове командування.

Журналісти дізналися, що керівник польських ВПС Анджей Бласік, який знаходився в кабіні пілотів, давав їм інструкції, як діяти і говорив, що вони повинні посадити літак. Він також зажадав від членів екіпажу пропозицій з приводу того, як посадити борт і на висоті 300 метрів переконував пілота, що "він точно зміститься". Про необхідність посадити літак говорив також директор служби протоколу польського МЗС Маріуш Казана.

"Протягом 20 хвилин перед катастрофою магнітофон зареєстрував цілих 7 спроб приборкання і тиші. Від звичайного "Тсссс", "Тихо там", "Вийти звідси!" до "бл…дь, перестаньте, будь ласка" за 2,5 хвилини до катастрофи", – наголошується в публікації. Також з'ясувалося, що в кабіні перебувало "третя особа". Приблизно за півгодини до катастрофи стюардеса запропонувала неідентифікованій особі в кабіні пілотів пиво, і ця особа його випила.

Розшифровка початку розмов

8:14:28 – після отримання радіоповідомлення "Смоленск… еее… видимість 400 метрів … туман"
– О бл…дь, – говорить штурман. В "Примітках" робиться відмітка: "Сюрприз, сюрприз, у відповідь на інформацію про туман."
– Що-о-о-о? – Запитує другий пілот.
8:14:57 – реакція другого пілота
  – Бл…дь, це насправді наша метеообстановка! Рубрика "Примітки" описує її коротко – "Критичне заяву про погоду"
– Е-ее – невідомий голос.
– Що?! – Каже в очікуванні підтвердження за повідомленнями штурман.
– Наша метеообстановка дійсно зає…ись – каже командир.
8:15:33 – магнітофон записує діалог "третіх осіб" (фоновий запис)
– Що це?
– Пиво. Ти не п'єш?
– А у нас є паливо до двадцяти? – Запитує трохи голосніше технік
– Є – відповідає штурман. Примітка: "Одвернувся від мікрофона"
Інші голоси не були ідентифіковані.
8:16:49 – розмова в кабіні
– Але туман? – Здивувався погодним умовам другий пілот.
– Ось бл…дь наближення, – говорить штурман.
– Що за бл…дь, – говорить невідомий.
– Через скільки почнуться всі ці церемонії? – Запитує штурман.
– Через годину? – той, хто відповідав, не впевнений в тому, що сказав.
– Я не знаю… Але як, ми не приземлимося до мінімального рівня…, – невиразно говорить командир. У графі "Примітка" описується "нервозність в його голосі, заїкання".
8:17:05 – мікрофони записали розмову бортпровідників
– Вип'єш?
– Та-а-ак… – говорить голос, який описаному вище як голос "третьої особи".

Нагадаємо, катастрофа сталася в суботу 10 квітня 2010-го під час його посадки на аеродром "Смоленськ-Північний" в умовах сильного туману. У катастрофі загинули всі, хто знаходився на борту – 88 пасажирів і 8 членів екіпажу.

Це найбільша за кількістю жертв серед авіакатастроф, в яких гинули перші особи держави. Президент Лех Качинський прямував до Росії з приватним візитом на чолі польської делегації на жалобні заходи з нагоди сімдесятої річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

 

 

Джерело: Корупція.Інфо