Нові автомобільні знаки відрізнятимуться від теперішніх тим, що жовто-блакитне тло у кутку номера замінять на синє, а замість герба буде прапор.

Згодом потрібно буле лише замінити прапор емблемою ЄС – і українці одержать номери країни Євросоюзу. Новацію обґрунтовують досвідом Молдови та Грузії. Та додають, що переходити на нові стандарти нікого не примушують.

«Просто перехідний етап. Вони вже будуть сприйматися ближче до Європейського союзу візуально. Гострої необхідності немає»,– пояснив представник Державтоінспекції Василь Брянцев.

У свою чергу, учасники ринку виробництва номерних знаків кажуть, що змінювати варто не номери, а систему їхнього виготовлення та видачі. Зокрема, треба ліквідувати монополію і дати змогу автомобілістам обирати, де замовляти знаки.

Тим часом новий дизайн автомобільних номерів уже запатентовано та передано приватній фірмі.

«Пропонують змінити вигляд номерного знаку. В принципі, нічого не змінилося абсолютно. Тільки з'явилася на ринку приватна компанія, котра отримала патент на саму пластину»,– пояснила директор компанії-виробника дублікатів номерних знаків Тамара Нікель.

 

Джерело: Ваші новини