Зростання ціни на нафту за барель різко відобразиться на вартості бензину. Подорожчання нафти пов’язане з рядом санкцій від Дональда Трампа, які він ввів проти нафтовидобувної промисловості Ірану.

Що стосується України, то, за нашими розрахунками, якщо нафта таки подорожчає до 100 доларів за барель, то літр бензину в Україні коштуватиме 38-40 грн, а дизельного палива – 36-38 грн.

На сьогоднішній день залишається потенціал для зростання роздрібних цін. Причому внутрішні ціни не встигають за зовнішніми. Тобто оптова вартість закуповуваного трейдерами імпортного палива зростає швидше роздрібних цін на вітчизняних АЗС. Тому можна сміливо прогнозувати, що в найближчий тиждень ми будемо спостерігати стабільне зростання вартості літра пального в середньому на 50 копійок.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

“Уже зараз є деякі прогнози, що слідом за нинішнім зростанням відбудеться різкий обвал вартості нафти і нафтопродуктів. Поживемо – побачимо”, – заявив директор Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн.

До речі, слідом за бензином продовжує дорожчати і скраплений газ. Зараз ціна досягла рівня, на якому повинна була стабілізуватися. На думку експертів, зростання вартості скрапленого газу повинно припинитися на позначці 15,2 грн за літр.

За два місяці бензини і дизпаливо на українських АЗС подорожчали на 2,8 грн, слідуючи за зростаючим курсом долара і підвищенням цін на нафту.