Виплати за державним боргом України в 2019 році зменшують можливості підвищити зарплати, пенсії і соціальні виплати в країні.

Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, передає прес-служба відомства. За його словами, після експертизи проекту закону про держбюджет на 2019 рік палата затвердила і направила у Верховну Раду відповідні висновки й пропозиції.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Більше 40% доходів державного бюджету належить сплатити на погашення та обслуговування державного боргу, що зменшує можливості бюджету для здійснення соціально-економічних витрат. А значить, зменшуються можливості для підвищення пенсій, зарплат і соціальних виплат, а також для будівництва доріг, нових шкіл, лікарень, дитячих садів і взагалі розвитку інфраструктури", — заявив Пацкан.

Глава Рахункової палати зазначив, що в проекті бюджету на 2019 рік не розподілено між місцевими бюджетами 13 субвенцій на загальну суму 7 млрд грн.

Зокрема, не розподілено кошти на забезпечення якісної, сучасної і доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа", модернізацію і оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів, формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад.