Одержувачів субсидій чекає сюрприз. Податкова служба пропонує перевіряти – легально чи ні працюють пільговики. Це, щоб дані про зарплати "в конвертах" врахувати прід час оформлення і переоформлення субсидій. Минулого року бюджет отримав майже півтора мільярда гривень за рахунок детінізації.


Держказначейство – це гаманець. Гроші з нього йдуть на зарплати, пенсії, фінансування освіти, медицини, будівництво доріг. Минулого року до бюджету надійшло понад 900 мільярдів гривень. Більше третини цих надходжень платять підприємства у вигляді податків. Традиційно в топ-трійці галузей: енергетика, тютюн і газ. А в рейтингу ТОП-платників – приватна фінансово-промислова група СКМ.


Податковою внесок компаній ДТЕК і Метінвест перевищив 90 мільярдів гривень. Це приблизно два нинішніх бюджети Києва або 7 міських кошторисів Харкова, або майже 14 львівських. За кількістю сплачених податків група поступилася хіба що державному "Нафтогазу", повідомляє Сьогодні.

 Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом


Варто зазначити, що з 1 січня в Україні почав діяти перший етап монетизації субсидій – він стосується тих, хто вперше оформляє держдопомогу з оплати "комуналки". Перехід на монетизацію субсидій передбачає ще два етапи.