ПЦУ проводить реформи і вводить нові правила у православних церквах. Йдеться про спрощення дрес-коду для вірян єдиної помісної української церкви, лавках у храмах і навіть про зняття заборони на відспівування людей католицького віросповідання.

За словами єпископа ПЦУ Запорізького і Мелітопольського Фотія, в останньому випадку священикам потрібно уточнювати, чому католик звернувся до ПЦУ за проведенням обряду відспівування.

В ефірі запорізького телеканалу "UA:Перший" Фотій зазначив, що дуже важливо дослухатися голосу серця і поступати згідно із заповідями любові.

"Якщо людина хрестилася в церкві іншого підпорядкування, і померла – відспіваємо її. Навіть католика", – сказав єпископ.

Треба сказати, що представник РПЦ в Україні (колишня УПЦ Московського патріархату) єпископ Лука висловив незгоду з такою позицією. На його думку, у подібній ситуації священик повинен сказати родичам покійного католика, що відспівування нічого не дасть, при цьому просто постаратися їх утішити.

У питанні встановлення в церквах ПЦУ лавок для комфорту літнім людям під час богослужіння – як у католицьких костелах – а також дозвіл жінкам не покривати голову хусткою в храмі, Українська помісна церква також готова до реформ.

Нагадаємо, що на початку лютого предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній заявив про свою готовність припинити закиди з боку старшого покоління дівчатам і молодим жінкам, які без хустки прийшли до церкви поставити свічку і помолитися Богу. Глава єдиної української православної церкви заявив, що завжди говорив і говоритиме, що дорікати за це не можна.

"Я намагаюся це викорінювати", – наголосив Епіфаній.