З 12 травня 2017 року тарифи на холодну воду і водопостачання зросли для 24 водоканалів та їхніх споживачів. Якщо ви цього не помітили – матимете сюрприз у квитанціях через місяць, – передає Корупція Інфо

Популрне: Що ж відбувається??? На Закарпатті чоловік випав з вікна у лікарні


Подарунок перед затяжними травневими святами українцям влаштувала Н К Р Е К П на своєму засіданні 26 квітня, а 11 травня її постанови були опубліковані в газеті "Урядовий кур'єр". Відтак вони набрали чинності з дня, наступного за днем їхнього опублікування.

Подорожчання торкнулося Києва та обласних центрів – Львів, Рівне, Дніпро, Хмельницький, а також ряду менших міст – Ірпінь, Вишневе, Боярка, Кам’янець-Подільський, Павлоград, Лисичанськ, Коломия та інші. Рівень подорожчання коливається від 7% до 28%. Найбільший % зростання – у Львові, в чисельному вимірі тарифу – у Рівному та Києві.

Сказати, що регулятор змінив тарифи якось підкилимно чи без обговорення не можна: всі вони порціями ухвалювалися на засіданнях у січні, лютому та березні за участі органів місцевого самоврядування. Але фінальні постанови приймалися саме 26 квітня напередодні свят, ймовірно, щоб не збурювати негатив споживачів і взагалі – #давайтепослемайских. Шашлики скінчилися, сюрприз вдався.

Причини зростання тарифів щороку називають цілком традиційні – зменшення обсягів реалізації послуг, зростання мінімальної з/п, зростання цін на #електроенергія, врахування витрат на повірку лічильників у приватному секторі.

Фахівці Нова комунальна Україна радять споживачам звернути увагу, що у квитанціях за травень (прийдуть у червні) плата за воду буде розрахована пропорційно до кількості днів, коли діяли старі і нові тарифи. Адже нові тарифи набрали чинності посеред місяця, тож за перші 11 днів нарахування буде за старим тарифом, а решта днів – за новим.

На фото – динаміка зміни тарифів для обласних центрів, а ознайомитися з постановами можна тут:
– тарифи з внутрішньобудинковими системами (постанова №552) 
– тарифи оптові та без внутрішньобудинкових систем (постанова №551)