1625675

Білорусь зажадала від влади України екстрадувати громадянина Білорусі, протоієрея Української православної церкви Київського патріархату, главу прес-центру Хмельницької єпархії Сергія Нехамеса (Горбика), підозрюваного в шахрайстві

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, передає Корупція.Інфо

Раніше Шевченківський райсуд Львова помістив Нехамеса під домашній арешт, незважаючи на те, що прокуратура Львівської області на підставі звернення Генпрокуратури Білорусі просила суд взяти священика під варту в СІЗО.

На поточному тижні прокуратура планує подати апеляцію.

Білорусь оголосила Нехамеса в міжнародний розшук.

У свою чергу сам Нехамес повідомив, що звинувачення з боку білоруської влади політично мотивовані і пов'язані з його громадсько-політичною діяльністю і критичним ставленням до діючого в країні режиму. За його словами, через кілька місяців після виходу його книги "Білоруський опір" в 2007 році до нього в Україну приїхали представники білоруської влади і заявили, що хочуть взяти у нього свідчення у справі, в якій він проходив свідком.

Йому також натякнули, що політичну діяльність необхідно припинити. Через кілька років зі свідка Нехамес перетворився на обвинуваченого. Після повернення із зони військових дій на Донбасі, де він був волонтером, в Білорусі його оголосили в розшук.