Тимошенко знову спекулює на опаленні. Державну компанію «Нафтогаз» лідерка «Батьківщини» називає чи не найбільшим посередником, якого варто ліквідувати

Українці могли б платити за газ по 4 гривні за кубічний метр, однак для цього ринок необхідно очистити від посередників. Із такою заявою у прямому ефірі на одному з телеканалів виступила лідерка фракції ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Так, за її словами, реальна ціна українського газу складає 1 гривню, натомість люди платять за нього утридорога.

«Так забрати цей газ, очистити від посередників, взяти цю одну гривню плюс 30% рентабельності, щоби нормально розвивалася галузь, і потім взяти той газ, якого сьогодні не вистачає Україні, з інших ринків, тобто за межами України, змішати цей газ, у нас для цього є всі можливості, і продати промисловості, людям, бюджетній сфері, по ціні, яка може бути більш-менш доступною. Думаю, це близько 4 гривень за кубометр. Щоб дійти до такого, їм треба відмовитися, щоби їх компанії на корупційній основі брали український газ і продавали людям у сім разів дорожче», – сказала Юлія Тимошенко.

При цьому державну компанію «Нафтогаз» лідерка «Батьківщини» називає чи не найбільшим посередником, якого варто ліквідувати.

«Нафтогаз» нічого не робить, не транспортує газ, не видобуває. Це люди, які перекладають папери, і нічого не дають країні. Але вони нарощують ціну на газ», – сказала Юлія Тимошенко.

Вона також розповіла, що голова правління НАК «Нафтогаз» витрачає на свою охорону мільйон гривень на рік. Українці ж, натомість мають непомірні ціни на блакитне паливо.

«Нафтогаз» – це ракова пухлина, яку треба прибрати», – підсумувала Юлія Тимошенко. Повний текст читайте тут:

До слова, ще до цього, як ми повідомляли, Юрій Вітренко висказався стосовно логіки Юлії Володимирівни щодо інвестицій і назвав її «дивною».

«У Тимошенко дивна логіка – приватні компанії не можна змушувати продавати газ по собівартості, оскільки вони інвестували у видобуток, а державну – можна. А що у національної компанії немає інвестицій? Без інвестицій буде постійне падіння видобутку (так зване природне падіння, оскільки газ викачується зі свердловини, там його не безмежний обсяг), – наголосив Вітренко.

Також Вітренко звинуватив Юлію Тимошенко в маніпуляціях через запропонований нею механізм ПСО (покладання спеціальних обов’язків) як якийсь вихід з кризи.

«Не зрозуміло, яку проблему вирішить зараз застосування цього механізму, враховуючи, що Нафтогаз і так пропонує постачати газ всім категоріям споживачів. Але зрозуміло, яку проблему це створить, – приховані субсидії тим, хто не може на них претендувати, що зменшить стимули для енергоефективності. І оскільки Тимошенко не сказала, що за ПСО потрібно буде платити компенсацію з державного бюджету, це маніпуляція», – зазначив Вітренко.

Варто підкреслити, що влада робить конкретні кроки. Наприклад, Рада національної безпеки доручила Кабінету міністрів створити механізм для безперебійного постачання газу. Про це секретар РНБО заявив на брифінгу за підсумками засідання Ради 22 жовтня.

«Кабміну доручено в триденний термін вжити вичерпних заходів для створення механізму безперебійного, без права відключення, постачання природного газу побутовим споживачам, бюджетним та релігійним організаціям, підприємствам теплопостачання, комунальним некомерційним підприємствам відповідно до закону про ринок природного газу до завершення опалювального сезону», – заявив він.

За словами Данілова, у галузі енергетики «є певний саботаж» виконання рішення РНБО від грудня 2019 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки», зокрема в частині щорічного затвердження річного прогнозного паливно-енергетичного балансу України.