У понеділок, 19 листопада, у Львові на 49-му році життя помер український поет, літературознавець і перекладач Юрій Садловський. Про це повідомила на Facebook його дружина Маріанна Венцек-Садловська.

Юрій Садловський був дослідником і популяризатором українсько-латвійських стосунків.

Юрій Садловський народився у Львові 6 травня 1970 року. Він був молодшим братом Романа Садловського – відомого українського поета, учасника групи «Лу-Го-Сад». Юрій Садловський навчався у Латвійському університеті в Ризі, здобув звання доктора філології.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Був головою громадського об'єднання «Центр балтистики», членом національних спілок письменників Латвії та України, укладачем першого українсько-латиського розмовника.

Інформація щодо чину похорону буде повідомлена згодом.

Нагадаємо, уродженець Херсонщини, барон Едуард фон Фальц-Фейн, який зробив багато добра для України, помер 17 листопада в столиці Князівства Ліхтенштейн Вадуці. Про це повідомив його друг і опікун Адольф Хіб.

«Едуард фон Фальц помер. Можу це підтвердити», – сказав він.

Повідомляється, що в суботу вранці на віллі барона сталася пожежа. Пожежники, які прибули на місце НП, виявили Едуарда фон Фальц-Фейна без ознак життя. 14 вересня йому виповнилося 106 років. За словами Хіба, «причини пожежі поки не з’ясовані, цим займається кримінальна поліція».