20150520131259

Міжнародним скандалом може обернутися історія 50-річного протоієрея УПЦ КП Сергія Нехамеса.



Уродженець Білорусі уже майже 12 років проживає у Львові, керує прес-центром Хмельницької єпархії, однак на батьківщині його оголосили в міжнародний розшук – за шахрайство в особливо великих розмірах. Львівський суд взяв отця Сергія під домашній арешт, хоча сам священнослужитель стверджує, що гонитву на нього влаштували суто з політичних міркувань.

– Офіційно мені приписують, що нібито я в когось позичив 5 тисяч доларів і втік, – розповідає Сергій Нехамес. – Але, погодьтеся, це смішна сума, щоб з нею втікати за кордон, на такі гроші довго не протягнеш. Крім того, чому спохватилися лише через 12 років? Я вважаю, що це – політичне замовлення.

 

Svyashennyk-2

 

 

У Білорусі Сергій Нехамес (творчий псевдонім – Горбик) – знаний громадський діяч, письменник, журналіст. Так він себе позиціонує. Каже, що ще з радянських років виступав проти діючої влади, боровся за незалежність Білорусі й всіляко критикував уряд нинішнього керівництва країни. У 2003 році Сергій одружився з львів’янкою і перебрався жити в Україну. Тут вивчився і висвятився у священики. Однак зв’язок з Батьківщиною підтримував – там залишилися рідні і друзі. А в 2006 році у Львові вийшла друком його книга «Білоруський спротив», за нею зняли фільм.



– От після цього й почалося, – говорить Сергій. – Режисер, котрий зняв цей фільм, попросив політичного притулку у Польщі, мені теж видали довідку, що я нібито шукаю політичного притулку. А в 2011 році голова львівського ОВІРу і міграційного центру переконували мене, що потрібно отримати довідку про постійне місце проживання. Почалися запити, перевірки, тяганини, але через рік довідку я таки отримав. Виходить – живу відкрито, всі знають, де я прописаний, з ким, проти мене ніхто нічого не має. Аж поки у серпні 2014 року я не почав їздити у зону АТО як капелан прикордонної служби України від Хмельницької єпархії. Білоруські незалежні ЗМІ зробили зі мною цикл програм та інтерв’ю. З весни 2015 року до мене почалися претензії. Вважаю, що усе це через те, що Білорусь і Росія – держави-союзники, і їм потрібно зганьбити і тих білоруських добровольців, які воюють за Україну, і – Київський патріархат, який в Україні перевищує Московський. Мовляв, от які там священики-шахраї!



Наразі Сергій Нехамес знаходиться у Львові під домашнім арештом, до якого його засудив Шевченківський райсуд міста на час, поки вирішується питання екстрадиції. Хоча прокуратура Львівської області на підставі звернення Генпрокуратури Білорусі просила суд взяти священика під варту в СІЗО. Тепер прокуратура планує подати апеляцію.



– Він жив у Львові з 2003 року, не мав українського громадянства, не просив політичного притулку. Чим тут займався – невідомо, – говорить прес-секретар Львівської обласної прокуратури Мар’яна Гайовська. – Тому не видати його ми не маємо права. Але все буде вирішувати суд і Генпрокуратура.