З листопада ціна на газ зросла на 23,5%. Це не могло не позначитися на сумах в платіжках. Проте кияни почали отримувати платіжки, у яких мова про 23,5% аж ніяк не йде, судячи з усього, накрутили на всі 100%.

Паралельно різко збільшилися норми споживання газу для квартир і будинків без лічильників, – пише "Страна".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Кияни в соцмережах масово почали розповідати свої історії, і у багатьох вони схожі.

За місяць ціна зросла вдвічі

Жительці столиці Наталії нарахували 963 гривні, притому що за листопад вона платила 592 грн.

Ось рахунок за листопад:

А це за грудень:


В соціальних мережах люди пишуть, що у них в платіжках вказані набагато більші суми. Зокрема, одній жительці Києва за квартиру в 60 кв. м нарахували аж 2120 гривень. Інша повідомила, що у неї в платіжці вказано більше 3000 гривень.

Більш того, кияни не можуть знайти офіційної відповіді, чому та за що вони мають сплатити таку суму.

"Ходять чутки, підвищені платежі через те, що розкидали борги інших сусідів", – говорить Наталія. 

Також користувач Сергій Чехобахов пише, що і в їх будинку нібито великі борги і щоб не відключили багатоповерхівку від опалення, між мешканцями поділили суму боргу.

Однією з киянок, яка зателефонувала на гарячу лінію, пояснили, що нібито сталася "помилка в системі", тому сума вказана неправильна.Але залишається відкритим питання. яку суму платити та коли зроблять перерахунок.

Також деяким киянам прийшли платіжки з сумами втричі більшими. Однак, так не пощастило тим споживачам, у яких немає лічильника.

Один з користувачів пише, що в квитанції вказано за нормою за кожну прописану людину по 9,8 м2 разом 39 м2 в місяць.

Раніше "Київгаз" повідомляв, що в період відсутності централізованого гарячого водопостачання населення норма споживання природного газу на плиту газову в будинках без лічильників встановлюється 5,4 куб. м на людину в місяць.

Також тим, хто скаржився, повідомили, що в грудні почали топити сильніше, оскільки на вулиці похолодало, газу витрачали вдвічі більше, звідси і такі суми в платіжках в порівнянні з листопадом.