Вже з 1 січня 2021 року Україна починає перехід на нову пенсійну систему. Якщо Рада прийме законопроект № 2683, то українці вже в найближчому майбутньому будуть отримувати дві пенсії – солідарну і накопичувальну.

У процесі поступового переходу до накопичувальної пенсійної системи Україна повинна прагнути до того, щоб в державі була реалізована програма передачі пенсії у спадок, заявив інвестбанкір Тарас Козак в ефірі одного з українських телеканалів.

За його словами, солідарна пенсійна система стала фактично провальною і не може забезпечити людей гідною пенсією. Тому Україна повинна йти шляхом цивілізованого світу і реалізовувати накопичувальну систему, в рамках якої людина працює і віддає частину своїх доходів на власний рахунок.

Якщо людина не доживає до пенсійного віку, то виплати успадковуються його родичами, чого немає в солідарній пенсійній системі – гроші просто зникають.

“Коли йде на пенсію – починає користуватися цими засобами. Якщо раптом громадянин не дожив, то, на відміну від солідарної пенсії, яка зникає, ці кошти переходять у спадок” – додав Козак.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року Україна планує запустити поступовий перехід на накопичувальну пенсійну систему, в результаті чого українці отримуватимуть дві пенсії.