Національний банк України на 8 червня встановив офіційний курс долара на рівні 26,60 гривень.

Про це повідомляє сайт регулятора.

Новий курс долара опустився на 9 копійок, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Офіційний курс гривні до долара на 8 червня встановлено на такому рівні: 26,6005 гривень за 1 долар. При цьому курс долара на 5 червня становив 26,6953 гривні за 1 долар.

Зазначимо, експерт та інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі каналу “Україна 24” розповів, що курс долара в Україні протягом цього тижня не буде підвищуватися на тлі траншу нового кредиту Міжнародного валютного фонду:

“Нічого не зміниться. Немає нічого, що б істотно впливало на гривню. Транш вже почав впливати в той момент, коли сказали, що він передбачається. Хіба що впаде астероїд або почнеться тиск на Національний банк – тоді буде вплив. Зараз гроші траншу підуть Мінфіну, у бюджет, на валютний ринок це не вийде”.

За словами Фурси, паніка на валютному ринку спостерігалася, коли ще було невідомо, чи буде транш МВФ.

Як повідомлялося раніше, Міжнародний валютний фонд включив до порядку денного українське питання – схвалення 18-місячної програми Stand-By обсягом 5 млрд доларів. Якщо МВФ 9 червня винесе позитивне рішення, Україні перерахують перший транш — близько 1,9 млрд доларів, який надійде в державний бюджет. Ці кошти МВФ виділяє в якості допомоги у важкий момент — з-за карантину різко скоротилися надходження до державного бюджету, падіння економіки у квітні-травні прискорилося.

Додамо, керівник відділу аналітики групи компаній ForexClub Андрій Шевчишин прогнозує, що до кінця 2020 року курс гривні навряд чи вийде за межі 29,5 гривень за долар, однак він підкреслює, що багато чого буде залежати від економічної ситуації як у країні, так і у світі, в тому числі, і від того, чи прийде друга хвиля коронавіруса і будуть знову введені карантинні обмеження.