MVF

Борг у розмірі 3 мільярдів доларів у фонді вважають зобов'язаннями приватного сектора.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вважає заборгованість України перед Росією у розмірі $ 3 мільярдів зобов'язаннями приватного, а не офіційного сектора, повідомив заступник прес-секретаря департаменту зовнішніх відносин Фонду Вільям Мюррей, передає Корупція.Інфо

Читайте також: В МВФ розповіли про ризики кредитування України

Раніше в Мінфіні РФ заявляли, що програма МВФ для України передбачає реструктуризацію боргів тільки приватного сектора, і що борг перед Росією в $ 3 млрд в цю категорію не потрапляє, і Москва, як і раніше, очікує погашення боргу в грудні.

"Єврооблігації на $ 3 млрд належать Фонду національного добробуту РФ (ФНБ)", – зазначив він, відповідаючи на відповідне питання в ході традиційного брифінгу в штаб-квартирі МВФ у Вашингтоні.

У той же час, за словами Мюррея, реструктуризація цих зобов'язань, як і інших суверенних і гарантованих державою позик, здійснюватиметься за підсумками консультацій влади України з її кредиторами.

"У компетенції України та її кредиторів – визначити, яка сума зобов'язань буде реструктуризована і який обсяг фінансування вдасться заощадити за рахунок операцій з боргом", – пояснив він.

Згідно з даними Фонду, сукупний державний і гарантований державою борг України за підсумками 2014 досяг близько $ 50 млрд, або 71% ВВП.

Читайте також: В 2015 році Україні виділять ще $ 5,5 млрд крім коштів МВФ