Голова Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) Ертурул Апакан засуджує відкриття вогню по спостерігачам та захоплення безпілотного літального апарату місії бойовиками терористичної організації "ДНР", передає Корупція.Інфо 

Популярне: Прощайтесь із субсидіями: стало відомо у кого їх заберуть в першу чергу

Голова СММ наполягає, що винні у цьому інциденті повинні понести відповідальність.

Інцидент стався сьогодні близько 14.30 у Ясинуватій, яка контролюється бойовиками. Патруль СММ намагався запустити БПЛА, щоб здійснити спостереження ймовірного обстрілу Донецької фільтрувальної станції, але в цей час озброєні чоловіки націлили на спостерігачів ОБСЄ зброю. Озброєні особи наблизилися до представників СММ та забрали безпілотник. Потім один з цих чоловіків відкрив вогонь поблизу патруля СММ.

"Ведення вогню по неозброєними цивільним спостерігачам є не лише прямою загрозою життю мужніх чоловіків і жінок, які роблять все можливе, щоби домогтися миру в Україні, – це прямий виклик колективній волі 57 країн-учасниць ОБСЄ та Мінським угодам", – заявив Апакан.

Голова СММ наполягає, що винні у цьому інциденті повинні понести відповідальність і що не повинно бути безкарності за такі вчинки. Також він наголосив, що погрози спостерігачам та створення перешкод у діяльності СММ "призведе лише до затримки урегулювання конфлікту".