На ринку спостерігаються перші сигнали підвищення цін на молоко, повідомляють в Асоціації виробників молока (АВМ), передає Корупція.Інфо

Популярне: Тримайтеся міцніше!!! Ляшко попередив українців про катастрофічне збільшення ціни за опалення. Причина просто шокує

Цього тижня ціна на молоко екстра-ґатунку коливалася в межах 7,3-8,02 грн./кг (з ПДВ). Середня ціна по Україні з минулого тижня не змінилася – 7,77 грн. Найвищий ціновий діапазон зараз фіксують у центральних областях – 7,7-8,02 грн./кг.

Середня ціна на молоко вищого ґатунку цього тижня зросла на 2 коп. та склала 7,66 грн./кг. Загалом фіксується ціновий коридор у 7,7-8 грн., що нижньою межею навіть перевищує ціну молока екстра-ґатунку. Швидше за все це зумовлено більшою потребою в «непреміальній» сировині для виробництва масла.

Середня ціна на молоко першого ґатунку за тиждень виросла на 3 коп. – до 7,42 грн./кг. Загалом ціни на таке молоко коливалися в межах 6,8-7,8 грн.

Позитивні цінові тенденції на світовому молочному ринку зараз мають найбільший вплив на формування цін на внутрішньому ринку. Особливо це стосується масла. Ціна на нього в світі коливається від $5,6-5,8/кг, тоді як українське продають на рівні $4,4, що показує можливість подальшого росту ціни вітчизняного продукту.

У липні варто очікувати подальшого зростання закупівельних цін на молоко, зазначають в АВМ. Воно відбуватиметься помірними темпами в межах 3-5 коп. за тиждень, завдяки розпалу сезону «великого молока».

Відповідно, варто очікувати, що роздрібні ціни на молочні продукти у липні також зростуть. Ціни на продукцію з незбираного молока лишатимуться на рівні з можливим незначним зростанням у межах 2%.

Ціна на масло однозначно збільшуватиметься, допоки зростатимуть експорті ціни, і в липні може перевалити за 180 грн./кг.