Незважаючи на тиск з боку США, будівництво газогону “Північний потік-2” не буде зупинено. Таку заяву зробив єврокомісар з питань бюджету Ґюнтер Еттінґер.

“Трубопровід вже давно будується і не може бути так просто зупинений”, – заявив Еттінґер,  додавши, що погрози американського президента Дональда Трампа про залежність Німеччини від російського газу, не є підставою для зупинки проекту.

Разом з тим Ґюнтер Еттінґер зажадав  від російського “Газпрому” “чесної угоди” щодо подальшого транзиту газу територією України. За його словами, в цьому питанні Євросоюз міг би посилити тиск на Росію.

“У питанні ж подальшого розподілу газу з “Північного потоку-2” в Європі діють норми права щодо внутрішнього ринку ЄС. До них належать також приписи, які забезпечують чесну конкуренцію. Володимир Путін та “Газпром” знають про це”, – зазначив Еттінґер.

Нагадаємо, Німеччина відмовилася блокувати будівництво “Північного потоку-2”. 

Міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр заявляє, що здійснення російського газотранспортного проекту «Північний потік-2» може продовжитися з тим, щоб були дотримані життєво важливі інтереси України.

«Ми не зменшимо залежності від Росії тим, що підірвемо такий проект, як «Північний потік-2», а потім будемо отримувати російський же газ із інших трубопроводів», – сказав він.

«Про більшу енергонезалежність можна говорити тільки тоді, коли ми, крім забезпечення довготермінового постачання газу, також створимо в Німеччині інфраструктуру для отримання зрідженого природного газу», – додав Альтмаєр. 

За його словами, зараз уже ведеться з’ясування з приватними інвесторами можливих місць для об’єктів такої інфраструктури.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Додамо, що США розглядають додаткові варіанти протидії реалізації проекту газопроводу “Північний потік-2”, за допомогою якого Росія має намір поставляти газ у Європу в обхід України.

Зокрема, Данія, може відстрочити будівництво, а Америка продовжувати “бити” санкціями.

“Важливим фактором є позиція німецької сторони, яка останнім часом еволюціонує. І нам здається, що до німецьких політиків може прийти розуміння, що цей проект реально небезпечний як для Німеччини, так і для всієї Європи,- заявив Комерційний директор компанії “Нафтогаз України” Юрій Вітренко.