Перший тиждень Великого посту називається Федорова тиждень, а його понеділок – Чистим. В цей день вже попрощалися з Масницею, і починається Великий піст.

У перший тиждень він суворий – повне сухоїдіння протягом семи днів. А в Чистий понеділок – повне утримання від їжі, і дозволяється тільки чиста вода. Повідомляє Корупція.Інфо

Що можна і що не можна робити у Чистий понеділок

Для православних Чистий понеділок – "продовження" прощеної неділі, коли треба продовжувати вголос або подумки просити вибачення за свою поведінку і слова, і прощати інших.

Популярне: ТЕРМІНОВО! Тимчук розповів про введення воєнного стану в Україні

В цей день передбачено повне утримання від прийому їжі, день треба провести у праці, можна зробити прибирання в будинку, але ввечері, бажано знайти час для відвідування церковної служби (у перший понеділок посту починають читати Біблію та Євангеліє).

Прийнято мити в будинку весь посуд, а також відвідувати лазню.

У Чистий понеділок – добре пересаджувати нужденні в цьому рослини, щоб усе росло і розвивалося активно.

Вважалося, що в цей день жінкам не можна ходити в гості. А ще їсти їжу, що залишилася після Масниці, не можна, а краще віддати її птахам і тваринам.

Традиції та обряди

Суть Чистого понеділка криється у досягненні духовної чистоти. Свято починається з недільної молитви. Всі віруючі просять один в одного пробачення і зустрічають Великий Піст з чистою совістю – очищеними, тими, хто простив і прощення.

Крім духовної чистоти, слід дотримуватися побутову і тілесну. В цей день прибирають будинок після Масляної: вимивають, вичищають житлові приміщення, посуд, начиння. Для тілесної чистоти прийнято відвідувати лазню.

В цей день і в два наступних дотримуються дуже строгий піст. Бажано взагалі утриматися від прийому їжі. Слід особливо молитися старанно і всіляко боротися з гріховними спокусами. Допускається невелика кількість пісної їжі після заходу сонця.