Українці проти скасування святкування 1 і 2 травня через своєрідне ставлення до праці. Таку думку в інтерв’ю  висловила письменниця Оксана Забужко, – передає Корупція Інфо

Популярне: Весна, що тут скажеш: Парі закортіло «шаленого кохання» посеред дня на вулиці(ФОТО 18+)

 

За її словами, реакція на ідею скасувати деякі свята цілком очікувана.

"Люди, які хочуть залишити все, як є, будуть завжди. Це як після травми, коли неправильно зламана рука зростається, потрібно заново ламати кості, щоб правильно скласти, це особливо болісний процес, і хворий кричить, щоб його не чіпали. Але робити щось треба!" – зазначила Забужко.

На її думку, у цьому питанні справа здебільшого не в небажанні змін, а в ставленні українців до праці –  ніхто не хоче відмовлятися від додаткових вихідних. У цьому є певна вигода для соціального сектору.

"Зрозуміло, чому "залиште травневі": народ їде на шашлики, на відпочинок, усі звикли до того, що це додаткові канікули поза зв'язком із тим, "що святкуємо". Тут мова не про радянські символи, а про людей в економічній структурі. Бізнес не зацікавлений у таких довгих простоях, а ось соціальний сектор – інша річ: чим більше вихідних, тим краще.

Я не зацікавлена в тому, щоб книжкові магазини половину травня стояли закритими, а для тисяч працівників бюджетних підприємств – це чистий профіт: при тому ж заробіток – зайвий вихідний!

Тому тут спір не стільки про "декомунізацію", як її у нас прийнято розуміти, скільки про спосіб життя і ставлення до праці. А це вимагає вже набагато глибших реформ", – зазначила Забужко.