Друзі, ми тільки починаємо дізнаватися правду про те, що вони робили з людьми. Повна картина буде ще страшнішою, – пишуть в Мережі опозиційні сили Білорусі, коментуючи масові затримання і побиття протестувальників. А також просять народ об’єднуватись.

Подаємо позицію в оригіналі:

У нас немає іншого вибору, крім як зносити цей режим. Вони повинні відповісти за все тортури, звірства. Завтра і післязавтра ми підходимо до Фіналу.

Неділя:
– Мінськ, 14.00, національний марш “За свободу”. Телефонуйте заздалегідь в двері всіх своїх сусідів і разом виходьте в центр міста. Як тільки займемо всю площу Незалежності, висуваємося до Стели і там закликаємо владу до відповіді за злочини.
– Регіони, 14.00. Таким же чином всі міста виходять на центральні площі та викликають до відповіді глав райсполкомов і РУВС.

НАШІ ВИМОГИ:
– Негайна свобода всім затриманим і політв’язням
– Лукашенко повинен піти
– Правосуддя над винними у вбивствах і тортурах

ПОНЕДІЛОК:
– Якщо наші вимоги не виконуються, весь Мінськ таким же чином займає Партизанський проспект і висувається до МЗКТ (куди Лукашенко планував приїхати). Чекаємо там ВСІХ робочих Мінська, які страйкують, щоб заодно висловити їм підтримку. Якщо Лукашенко не захоче відповідати перед народом і втече, мінчани йдуть на площу Незалежності і дають останній шанс чиновникам перейти на сторону народу.
– У регіонах страйкуючі робочі, які точно так само збираються в центрі і дають останній шанс місцевої влади. А все решта жителів приходять їх підтримати.

Білоруси, це ФІНАЛ. Ми не можемо пробачити цей садизм і вбивства. ВИХОДИТЬ АБСОЛЮТНО КОЖЕН – пишуть опозиційні сили.

В свою чергу, Президент Білорусі Олександр Лукашенко гнівно відповів у відповідь на пропозицію ЄС – надати тимчасову комісію. Бацька наголосив, що в країні є свій створений за Конституцією уряд, а країнам, які наразі намагаються виступати посередниками, слід передусім навести порядок у себе.

Так, Лукашенко висловився про внутрішньополітичну ситуацію.

“Ви не гірше за мене знаєте, що відбувається в країні. Потихеньку починають або продовжують розгойдувати обстановку, наше суспільство. Добралися до трудових колективів. Я вже багато разів говорив про це. Просто хочу вкотре сказати, що з цього нічого не вийде. Країну ми нікому не віддамо. Ситуацію ми утримаємо. Я не хочу сказати, що є місце для якоїсь благодушності, заспокоєності. Ні, ми ніколи не заспокоювалися. Ви знаєте, життя наше таке і доля, що ми, перебуваючи в центрі Європи, завжди повинні бути готовими вчасно відповісти на будь-які виклики”, – заявив Лукашенко.

Він зазначив, що за кордоном Білорусі пропонують якесь посередництво, нібито створюють для країни закордонний уряд.

“Слухайте, у нас є нормальний уряд, створений за Конституцією. Нам не потрібні ніякі закордонні уряди, ніякі посередники. Мені здається, що, не ображаючи керівництво цих республік, я хочу сказати: ви у себе порядок наведіть”, – сказав Лукашенко.

Він додав, що ніякий уряд “ні за кордоном, де б то не було, нам не потрібен, і управляти він країною не буде ніколи”.

Проте Лукашенко, чомусь не згадав, що його оточення веде переговори з представниками Кремля про можливу втечу в Росію у разі, якщо протести в країні призведуть до повалення влади.

“У той час як Лукашенко заявив у п’ятницю, що в нього немає планів їхати (з країни – УП), деякі люди з його оточення повідомили кремлівським контактам про можливу втечу в Росію у разі їх повалення”.