У Нацбанку назвали “терором” підпал будинку Гонтаревої.

Правління Нацбанку України назвало атаки на Гонтареву терором, мета якого залякати реформаторів.

Відповідну заяву правління опубліковано на сайті НБУ у вівторок, 17 вересня.

“Ми, правління Національного банку України, публічно заявляємо про неприпустимість цілеспрямованих, системних атак на екс-главу центробанку Валерію Гонтареву і в її особі – на всіх реформаторів, які працювали і працюють на благо України. Це вже не низка інцидентів, це – терор. Його мета – залякати реформаторів, минулих і нинішніх, паралізувати нашу діяльність, змусити нас мовчати “, – йдеться в заяві.

У Нацбанку підкреслюють, що не мовчатимуть і вважають атаки “прямий і неприкритою загрозою демократії і реформ”. У заяві називають це також загрозою конституційним правам і свободам громадян і “повним руйнуванням моральних цінностей демократичного суспільства на користь терору”.

Нацбанк вимагає від правоохоронних органів невідкладного неупередженого прискореного розслідування цієї серії атак, а також правопорушень власників і акціонерів неплатоспроможних банків, інформацію про яких регулятор раніше передав в правоохоронцям.

Нагадаємо, що вранці стало відомо про підпал будинку Гонтаревої. У будинку нікого не було, члени її сім’ї перебувають з Гонтаревою в Лондоні.

Правоохоронці розглядають три можливі причини загоряння будинку: підпал, необережне поводження з вогнем та коротке замикання.