вязниця, тюрма

Для того, щоб в Україні успішно пройшов процес деолігархізації, потрібно посадити у в'язницю приблизно 15-20 тис. чиновників.

Таку думку висловив заступник генпрокурора-прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе, пише Корупція Інфо з посиланням на Апостроф.

"Одна з найбільших проблем України – закономанія. Всі починають істерично писати закони. Концентруються на прийнятті нового закону, а не реформуванні існуючого. Що зараз відбувається в правоохоронному секторі? Всіх настільки дістали прокуратура, СБУ, МВС і суди, що хочеться знести їх і створити нові інститути. Мені подобалося те, якою була самоорганізація на Майдані. Там не було лідера. Але в якийсь момент вийшло так, що люди сказали: давайте довіримо певним політикам свою долю і може бути нам пощастить ", – сказав Сакварелідзе.

При цьому він додав, що за часів керівництва Михайла Саакашвілі в Грузії не було ні антикорупційного бюро, ні ФБР, однак у прокуратури було слідство.

"У партнерстві з СБУ та МВС ми чудово виконували цю функцію. У якийсь момент мене вже почало дратувати кількість сюжетів про затримання чиновників по грузинському телебаченню. У цьому вже не було потреби. Адже всі знали, що, якщо щось вкрадеш, тебе посадять. В Україні немає такого мейнстріму. Потрібно, щоб це стало модним з'явилася якась конкуренція між органами, які могли б це робити ", – вважає Сакварелідзе.

"Деолігархізація неможлива, якщо у нас не буде компактною, агресивної наказательной системи і якщо не буде сильної податкової та митної служби. І якщо ми не посадимо в Україні десь 15-20 тис. Чиновників. Консолідація суспільства не менш важлива, ніж два роки назад, щоб вдарити і зруйнувати корупційну систему, яку я досі уявляю ", – підкреслив прокурор.