В соборі Святої Софії в Києві 24 жовтня 1993 року пройшла інтронізація – зведення на патріаршу кафедру Василя Романюка, обраного Патріархом Київським і всієї Руси-України.

Цього дня на грецькому радіо вперше прозвучала українська мова. Інтронізацію передавали в прямому ефірі.

Василь Романюк народився у селі Хомчин Косівського повіту сучасної Івано-Франківської області. За участь у національно-визвольній боротьбі у 1944 році був засуджений до 10 років ув'язнення. У 1959 році він закінчив Вищі богословські курси в Івано-Франківську, згодом – Московську духовну семінарію. У 1964-1972 роках служив на Івано-Франківщині.

У 1972 році Василь Романюк за свою правозахисну діяльність був засуджений на 7 років позбавлення волі та 3 роки заслання. У 1976 році під час перебування в засланні оголосив про свою приналежність до Української автокефальної Православної церкви, а 1 липня 1976 року він відмовився від радянського громадянства.

Популярне“Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

В 1979 року входить до української Гельсінської групи. Василь Романюк емігрує до США. Там він служить у парафіях УАПЦ. У 1990 році він повернувся в Україну, прийняв чернечий постриг і його возводять у сан архимандрита з чернечим ім'ям Володимир. 25-26 червня 1992 року у Києві відбувся Всеукраїнський православний собор, у якому взяли участь всі архиєреї майбутньої об'єднаної Церкви, представники духовенства всіх єпархій. 3 червня 1992 року по червень 1993 року Предстоятелем УПЦ Київського Патріархату був Святійший Патріарх Мстислав. Після його смерті, на Всеукраїнському православному соборі у жовтні 1993 року Патріархом Київським і Всієї Руси-України обрали Владику Володимира.

Патріарх Володимир правив церквою до 1995 року. Під час його похорону відбулася сутичка між учасниками похоронної процесії та міліцією, причиною якої було рішення УПЦ КП поховати патріарха на території заповідника "Софія Київська", а не на Байковому кладовищі.