Олексій Рябчин, народний депутат, член депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», член міжфракційного об’єднання «Єврооптимісти», передає Корупція.Інфо.

 

Популярне: Тіла знайшли на глибині 5 метрів: Історія трагічної загибелі братика і сестрички сколихнула всю Україну. Сльози заливають очі…

Андрій Куликов: Привернула увагу заява групи «Єврооптимісти» про те, що законопроект про статус окремих районів Донецької та Луганської областей був підписаний Головою Верховної Ради Андрієм Парубієм із порушенням Регламенту. Голова Верховної Ради має підписати закон від двох до п’яти днів, щоб був час на оскарження, а тут рахунок явно не йшов на дні. По-перше, як ви вважаєте, чому така поспішність? По-друге, що можна з цим зробити?Олексій Рябчин: Ми побачили, що спікер Парубій в черговий раз порушує Регламент, толеруючи як кнопкодавство, так і підписуючи закони, не маючи на те права. Є пряма норма Регламенту та Конституції: Голова Верхової Ради України підписує поданий на підпис закон не раніше двох днів з дня його подання. Тобто чітко написано, що спікер має почекати два дні, якщо не буде зауважень депутатів, а вони були, але він це підписав, потім підписав Президент. Є частина третя статті 88 Конституції України: Голова Верховної Ради України здійснює повноваження передбачені цією Конституцією у порядку встановленому Регламентом Верховної Ради. Тобто він порушив як Регламент, так і Конституцію України. У мене, як і в моїх колег, виникло таке обурення, наскільки зухвало повелась саме ця людина, яка для нас була ідеалом порядності на Майдані, і наскільки від зміни місця змінюється поведінка. Коли пан Парубій, протестуючи проти Харківських угод, запалював шашки, а потім він цькує колегу Левченка, майже за таку саму дію, яка була з такою люттю сприйнята. Я не толерую таку поведінку, але мені здається, що це неправильно, і це подвійні стандарти.

Андрій Куликов: Я рідко бачу народного депутата Рябчина наскільки схвильованим і стурбованим. Чому?

Олексій Рябчин: Якщо людям, навіть тим, яких ти поважаєш, дозволити виходити за рамки достойного, то це буде повторюватись, що ми і бачимо. А люди дивляться і кажуть: якщо депутатам можна порушувати, то чому нам неможливо щось порушувати? Ти повинен бути прикладом для всіх. І я вважаю, що спікер Верховної Ради – це перший серед рівних, такий самий як і всі депутати, він не повинен обслуговувати якусь певну категорію депутатів. Найбільше мене ганьбить, як депутата, – у нас Верховна Рада перетворюється на таке факсиміле для Президента: що Президент забажав – то ми і підписуємо. Як можна такі закони по прискореній процедурі дивитися? Це неможливо.