Гроші на це має виділити ЄБРР. Йдеться про 30 мільйонів євро. Якщо на початку лютого рада ЄБРР прийме рішення про фінансування цього проекту, у Львові за п'ять років можна буде позбутися неприємного запаху, передає Корупція Інфо
 
До того часу Львів і надалі буде зобов'язувати підприємства встановлювати очисні споруди та зменшувати викиди. А от на Сихові цьогоріч хочуть встановити спеціальні дозатори, щоб зменшити неприємний запах. Серед масштабних робіт — це встановлення двох нових колекторів на вулиці Стуса та поблизу Винник. 
 
"Щодо останнього, то він був однією з причин смороду в Личаківському районі. Тепер “Львівводоканал” взяв його на свій баланс, а Львів надав для ремонту кошти. Наразі вже освоєно 1,7 мільйонів гривень. Роботи на колекторі мають завершити до травня", – розповів директор “Львівводоканалу” Валентин Вольський. 
 
Однак депутати плани чиновників ставлять під сумнів. Скажімо Любомир Мельничук заявив, що торік гроші на подолання смороду не освоїли: "Львів отримав із державного бюджету 51 мільйон гривень для вирішення проблеми смороду, однак, ці кошти доведеться повернути, оскільки їх впродовж 2014 року міська влада так і не освоїла". 
 
Та заступник міського голови Львова Володимир Шевчук запевняє, гроші у минулому році так і не були виділені. "З усіх цих грошей держава нам дала лише 4,7 мільйонів гривень. Ми їх і реалізували. Щодо решти грошей були документи про їх виділення, але їх нам так і не дали", – зазначив Володимир Шевчук.
 
Тим часом науковці з “Львівської Політехніки” вкотре дослідили неприємний запах в місті. Доцент кафедри гідравліки Володимир Жук каже, що очисна система Львова досі перевантажена. "На вході в очисні споруди вміст забруднюючих речовин у 5 разів перевищує норму. Очевидно, що при такому навантаженні споруди не можуть працювати належним чином. Тому підприємствам треба кардинально змінювати підхід до доочищення стоків, будувати локальні очисні споруди, оскільки простим розбавленням проблеми не вдасться вирішити", – розповів науковець.